Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

У селі Литвинів,Підгаєцького району провели чин освячення пам"ятника військовослужбовцю Івану Курашу

Переглядів: 2707

В селі Литвинів ,Підгаєцького району ,було освячено могилу військовому Івану Курашу, якого вбила снайперська куля на Сході країни.

Голова Підгаєцької  районної ради Ірина БАРАН,  голова Підгаєцької РДА Галина ДУДА , представники районного військового комісаріату, секретар  сільської  ради Михайло БАНДУРА, волонтери, учасники АТО та односельчани висловили щире співчуття рідним полеглого військовослужбовця та запевнили, що пам’ять про Героя завжди буде жити у наших серцях, а його подвиг буде надихати прийдешні покоління на самовідданий захист рідної землі.Тепер Іван у своєму рідному селі знайшов останній спочинок!

Представники влади, громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника , запалили лампадки.

Важко було стримати сльози присутнім, адже  в старшого солдата Івана Кураша залишилася сиротою донька.

Справді,кожен вибирає собі свою стежину . Іван вибрав дорогу правди і захисту  і вона його привела до всенародної пам’яті. 

 І тепер  ми повинні все робити по правді і совісті та на такій основі будувати ту державу, про яку мріяв Іван та всі,хто віддав своє життя за нас з вами.

 За таку державу вони  пішли воювати і за неї заплатили найвищу ціну – власне життя.

Вічна пам"ять Герою!

Нагадаємо:

Втративши в дитинстві матір, а згодом – батька і рідного брата, у зоні бойових дій завершив свій недовгий життєвий шлях уродженець села Литвинів Підгаєцького району, 33-річний Іван Кураш.

Вночі ,під час виконання бойового завдання ,від кулі снайпера загинув військовий, наш земляк із села Литвинова Іван Кураш. Куля потрапила в ліву легеню, боєць помер у шпиталі міста Гірське. 

Іван Кураш народився 26 червня 1985 року в Литвинові. Закінчив 9 класів Литвинівської школи. Після школи вступив до підгаєцького ПТУ №24, де провчився півтора року, опановуючи спеціальність муляр-штукатур.

Указом Президента України № 149/2019 від 18 квітня 2019 року, за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання службового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

« повернутися до списку новин