Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

В Підгайцях відбулося велике пластове свято "День першої пластової присяги"

Переглядів: 1233

 

12 квітня 1912 року відбулася перша Пластова присяга. Одним з перших керівників пластових організацій був Петро Франко - син відомого українського поета, письменника, громадського і політичного діяча Івана Франка.

Пласт виховав Степана Бандеру та Романа Шухевича. Пластом опікувався ідеолог українського кооперативного руху Андрей Шептицький.

Пласт дав нам сотні героїв сучасності, які першими стали на захист українців під час Революції Гідності і першими пішли у добровольцями на фронт захищати Україну від наступу агресора.

Пласт залишається однією з головних ланок національно-патріотичного виховання майбутніх поколінь. Без величезної роботи, яку проводять виховники пластових організацій, годі уявити сильної соборної суверенної України.

Бути Сильним розумом та тілом!

Красним душею!

Обережним у своїх задумах та планах!

Бистрим у думках та ділах!

Це головні принципи пластового руху. Це одночасно принципи націоналіста і справжнього патріота. За цими пластовими принципами має жити кожен українець. Зичу успіхів у вашій праці на ниві національно-патріотичного виховання молоді і формуванні правильних цінностей у молодого покоління!

День першої Пластової Присяги Тернопільська округа вирішила провести в Підгайцях. Цей захід присвячений пам‘яті пластунів, які трагічно загинули минулого літа - юнака Максима Скасківа і пластуна-сеніора, який намагався врятувати свого вихованця, Володимира Федорчука. Розпочали цей день молебнем на цвинтарі. Пом‘янути товаришів приїхали пластуни не лише з усієї Тернопільської області, а і зі Львова, Стрия, Хиріва, Чернівців, Кам‘янця-Подільського та інших куточків України

Пластуни присягнули на вірність Богові та Україні і вони неодмінно  стануть справжніми провідниками у суспільстві.Ці молоді люди знайдють своє місце в незалежній Україні і возвеличать себе, свою сім"ю ,свою організацію та Україну.

І саме сьогодні ,виконуючи волю Володимира Федорчука  ,алея пам’яті з"явилася  у місті Підгайці. Дерева в честь пластуна-сеньйора, який був талановитим виховником та борцем за волю України, членом куреня «Сіроманці», учасником Майдану та учасником бойових дій на Сході України, посадили пластуни .

Також під час окружних урочистостей пластуна-сеньйора Володимира Федорчука посмертно нагородили бронзовим хрестом за геройський чин, врятування життя поранених під час революції Гідності 2013-2014 р.р., участь в антитерористичній операції на Сході України у 2015 р., а також за спробу врятування життя юнака Максима Скасківа 20 червня 2017 р. на Дністрі в с. Устя, Монастириського району.

Володимир Федорчук став прикладом самопожертви та відданості ідеалам Пласту

                        

                                          

« повернутися до списку новин