Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ПМД

Переглядів: 324

                                                                      

Грант спрямований на підтримку розвитку управлінського потенціалу закладів первинної медичної допомоги (далі – ПМД) та поширення досвіду застосування нових підходів до управління серед закладів ПМД в Україні.

Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» передбачає надання 15 грантів з фіксованою сумою за цим Оголошенням про конкурс № 1 з максимальною сумою до 18 000 доларів США кожен.

 

ПРО ПРОЕКТ USAID «ПІДТРИМКА РЕФОРМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я»

Метою Проекту є підтримка прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, яка здатна задовольняти потреби населення України. Сприяння реформуванню сектору охорони здоров’я, підвищення прозорості та боротьба з корупцією знизить рівень неофіційних платежів та покращить доступ до якісних послуг, що ґрунтуються на доказовій медицині. Ліквідація корупції є компонентом кожного завдання, яке має бути виконане в рамках Проекту, а саме:

 • Покращення управління у секторі охорони здоров’я.
 • Сприяння трансформуванню моделі фінансування охорони здоров’я.
 • Зміцнення кадрового потенціалу сектору охорони здоров’я.
 • Підвищення прозорості, підзвітності системи охорони здоров’я та її чутливості до змін.
 • Покращення системи надання послуг на всіх рівнях.

 

ПЕРЕДУМОВИ ТА СФЕРИ, ЩО Є ОБ’ЄКТАМИ ЗАЦІКАВЛЕННОСТІ

Реформа системи охорони здоров’я розпочалася із первинної медичної допомоги, як галузі, яка одночасно є найважливішою з точки зору національної системи охорони здоров’я.

На жаль, наразі практично немає закладів ПМД, які б могли стати «моделлю кращих практик» у впровадженні нових підходів до надання послуг ПМД та управління закладом, які б могли служити прикладом для інших закладів ПМД, а також на базі яких можна було б проводити навчальні заходи та заходи з обміну досвідом.

Тому, в рамках першого року діяльності нового п’ятирічного проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» вирішено надати гранти та методологічну допомогу у розбудові відібраним на конкурсній основі 15 закладам ПМД які в подальшому стануть центами передового досвіду та своєрідними «пілотами» запровадження нових підходів управління в умовах реформованої системи охорони здоров’я.

Заходи проекту будуть спрямовані на формування стратегічного та операційного планів розвитку закладів ПМД, впровадження пацієнт-орієнтованої моделі надання ПМД, забезпечення фінансової стійкості закладу, посилення менеджменту та розвиток сервісу, а також впровадження системи управління якістю, ефективної комунікації, набуття навичок управління грантом.

Також очікується, що грант-отримувачі розпочнуть проведення ряду заходів з поширення набутого в ході реалізації проекту досвіду на регіональному та національному рівнях. Метою таких заходів буде надання технічної підтримки іншим закладам ПМД для впровадження ними тих же підходів управління закладом та досягнення високих показників ефективності.

 

КРИТЕРІЇ ВІДПОВІДНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙ

Претенденти (заявники), що є місцевими комунальними організаціями (неприбутковими) та офіційно зареєстровані в Україні і статути яких передбачають отримання грантів, мають відповідати таким критеріям:

 • Заявник є закладом ПМД комунальної власності громади/міста/району;
 • Заявник має підписану угоду із Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ) в 1 та 2 хвилях підписання угод із НСЗУ на момент подання заявки;
 • Загальна кількість населення, яке обслуговує заявник – від 30 тис. осіб;
 • Кількість підписаних декларацій із пацієнтами більше 45% від загальної кількості населення на території обслуговування закладу ПМД;
 • Заявник є закладом ПМД, який надає послуги всім віковим групам населення;
 • Заявник має функціональну фінансову систему;
 • Інші відносини, асоціації, заходи та інтереси Заявника не створюють конфлікту інтересів, що може вплинути на повну неупередженість у реалізації грантових заходів.

Детальна інформація щодо умов участі, критеріїв відповідності та обсягів робіт міститься в ОГОЛОШЕННІ ПРО ГРАНТОВИЙ КОНКУРС (RFA №1)

Для попереднього ознайомлення із детальною інформацією щодо умов конкурсу можна скористатися документами, що додаються:

HRS RFA 1_Eng_final – pdf файл, що містить Оголошення про грантовий конкурс (RFA №1)

HRS RFA 1_PHC COE_UKR – pdf файл, що містить неофіційний переклад Оголошення про грантовий конкурс (RFA №1)

 

ПРОЦЕС ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Заявки та пакет документів до них необхідно подати через портал грантів https://usaid-hrs.fluxx.io .

Заявники, які подаються вперше, повинні зареєструватися на порталі, і, після підтвердження реєстрації, отримати електронне повідомлення з необхідними реєстраційними даними для отримання доступу до порталу.

На порталі знаходяться детальні інструкції щодо заповнення електронної форми заявки та усі необхідні документи та додатки до бюджету, які потрібно включити до заявки.

Питання щодо грантового конкурсу потрібно надсилати на адресу grant@hrs.net.ua до кінця робочого дня 5  грудня 2018 року. Відповіді на питання будуть надіслані всім учасникам не пізніше 10 грудня 2018 року.

Інформаційний семінар/вебінар відбудеться 4 грудня 2018 року з метою уточнення грантових процедур і цілей гранту. Запити щодо реєстрації на вебінар надсилайте на електронну пошту grant@hrs.net.ua до 11:00 – 4 грудня 2018 року.

 

ЗАЯВКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 23:59 – 26 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

« повернутися до списку новин