Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Питання фінансування освіти з місцевих бюджетів має бути законодавчо та нормативно врегульовано

Переглядів: 479

 

Дата: 21.11.16 | Рубрика: Без рубрики

На цьому наголосив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час виїзного засідання Комітету з питань бюджету Верховної Ради України в Харкові.

Ми говоримо за повноваження та ресурс під них. Про чітке розмежування повноважень на всіх рівнях, чітку відповідальність і джерела, які дадуть можливість повноваження виконувати. Коли йдеться про фінансування шкільної освіти, ми — представницька та виконавча влада — взяли на себе відповідальність, ми її не боїмося. Але в освітянській сфері, крім оплати праці педагогічним працівникам, маж бути оплата технічному персоналу — кухарям, бібліотекарям, психологам тощо. Це 25% працівників. У нас немає поки що стандартів надання послуг, тож якість їх надання буде залежати від спроможності бюджету. Необхідно це законодавчо та нормативно врегулювати. Не можна щоб в різних регіонах однієї країни державна послуга надавалася на різному рівні», — зазначив голова обласної ради.

На думку Сергія Чернова, аналогічним залишається питання щодо профтехосвіти, яке вже рік обговорюється. «Політика в цій сфері залишилася на державному рівні, заклади середньої освіти у власності Міністерства науки та освіти, а фінансування цієї власності покладено на органи місцевого самоврядування. Якщо порахувати витрати на електроенергію та інші експлуатаційні у державних закладах професійно-технічної освіти, ви побачите, що вони в рази більше, ніж в школах, якими займається місцеве самоврядування, бо воно там щорічно впроваджує енергозберігаючі технології і рахує всі кошти. Невже за рік неможна було вирішити питання майнових відносин, щоб у подальшому не порушувати Бюджетний кодекс? Щоб не фінансували ці заклади з двох бюджетних рівнів, що заборонено Бюджетним кодексом», — підкреслив Сергій Чернов.

 

« повернутися до списку новин