Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

День місцевого самоврядування

Переглядів: 561

   
 День місцевого самоврядування- це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну й самовіддану працю сільських, селищних, міських голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад.

      Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним з головних чинників розвитку громадянського суспільства, дієвим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань. Сьогодні, після численних трансформацій ,місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову. 
      Проте сьогодні хотілося б зосередитись не на історичному аспекті розвитку народовладдя, а на реалізації тих можливостей, які гарантуються чинною Конституцією та наявною законодавчою базою. На жаль, змушені констатувати, що незважаючи на спроби України робити певні кроки у напрямі реформування місцевого самоврядування, багато проблем, пов’язаних із здійсненням громадами своїх повноважень, залишаються, по суті, не вирішеними... 
    Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів. Ми здатні вирішувати багато наших проблем. Але для цього потрібна спокійна, злагоджена робота всіх гілок влади.
  
 

Сьогодні людей не цікавлять  політичні заяви,лозунги та розмови.Їх турбують  зовсім інші проблеми: житлово-комунального господарства, доріг, транспорту, медичного і побутового обслуговування,якості освіти, рівня цін,пенсій та іншого….. Тобто усе, що ми називаємо рівнем і якістю життя .
      На жаль, поки що місцеве самоврядування, не маючи ані достатніх ресурсів, ні повноважень впливати на критичну ситуацію, залишається стороннім спостерігачем за негативними процесами. Натомість відомо, якщо немає стимулів і важелів — не буде й розвитку.
      Відзначаючи професійне свято, зазвичай підбивають підсумки зробленого, зважують резерви й незадіяні можливості, визначають першочергові і перспективні завдання. 
Аналізуючи період, що минув від попереднього свята, а це практично рік роботи, переконуюсь, що спільними зусиллями усіх гілок влади  Підгаєччині  вдалося розробити і закріпити принципово нову ідеологію розвитку регіону. Це планування соціально-економічних процесів, зміцнення фінансових і політичних основ місцевого самоврядування. Попри існуючі труднощі наш район,  за темпами зростання економічних і соціальних показників, досяг певних  зрушень .

       Районна  рада спільно з  структурами самоврядування й виконавчої влади працюють над забезпеченням сталого економічного зростання та підвищення добробуту жителів району.   Варто підкреслити, що  усвідомлення та бачення спільних  завдань і обов’язку перед громадою, сприяє активній та результативній роботі районної ради та всіх гілок влади . Так, впродовж 10 місяців 2016 року проведено 6 сесій районної  ради, прийнято 98 рішень, затверджено 22 галузеві програми, покликаних сприяти прискоренню різних напрямків соціально - економічного та духовного розвитку нашого  краю.
Не буде перебільшенням, коли скажу, що за кожним рішенням районної  ради - велика робота всіх депутатів. Тому у переддень свята демократії та народовладдя, хочу щиро подякувати за сумлінну роботу головам постійних депутатських комісій районної ради : з питань бюджету , фінансів,соціально-економічного розвитку- Мартину Василю Григоровичу, з питань промисловості,транспорту, зв»язку та комунального майна –Кидонь Олесандрі Сергіївні,голові комісії з питань охорони здоров»я,материнства,дитинства та соціального захисту-Крамарчук Любові Ярославівні,з питань земельних відносин,охорони довкілля - Манюку Івану Теодозійовичу, з питань освіти,депутатської діяльності та запобігання корупції -Сулятицькій Галині Ярославівні та всім депутатам  районної ради .
      Впродовж останніх років ефективно вирішуються актуальні проблеми сіл,  та міста завдяки їх участі в обласних та загальнодержавних конкурсах . Ця робота продовжується і в цьому році. В районі проводиться реконструкція об»єктів інфраструктури за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на заходи соціально- економічного розвитку району. Депутатами , як районної так і місцевих  рад, було прийнято  рішення про співфінансування цих Проектів. Ця робота ,сподіваюсь,буде продовжена і в 2017 році..    
      Приємно назвати нині і представників нашої первинної ланки самоврядності, які заслужили глибоку повагу як серед земляків, так і в районі :

голова міста Підгайці- Левкович Тетяна Володимирівна,Білокриницький  сільський голова- Іван Григорович Чайківський , Бронгалівський   сільський голова Іван Степанович Пона,Боківський           сільський голова Ірина Омелянівна Палій,Вербівський   сільський голова Вареник Ольга Борисівна,Галицький  сільський голова Василь Іванович Кінаш,Гнильченський сільський голова Дарія Йосипівна Плекан,Голгочанський   сільський голова Василь Васильович Мороз,Завалівський   сільський голова Володимир Володимирович,Лисецький   сільський голова Іван Марія Іванівна Смик,Мирненський  сільський голова Степан Петрович Цяпута,Мозолівський  сільський голова Роман Миколайович Гурей,Мужилівський сільський голова Василь Йосипович Широкий,Новосілківський   сільський голова Ганна Василівна Кардаш,Носівський сільський голова Іван Євгенович Панашій,Поплавський   сільський голова Людмила Василівна Манявська,Сільцівський  сільський голова Ірина Дмитрівна Куцибала,Староміський  сільський голова Роман Романович Гудима,Угринівський сільський голова Марія Корнелівна Погребнюк, Шумлянський сільський голова Богдан Степанович Іванишин,Юстинівський  сільський голова Володимир Іванович Вишиваний,Секретар Литвинівської сільської ради –Бандура Михайло Миколайович. Але без працівників апаратів  рад непросто було б справлятися з поставленими завданнями …Тому вдячність вам та повага , шановні секретарі, бухгалтери,землевпорядники місцевих рад.

 

Життя не стоїть на місці … Одні приходять у цей світ, а інші його залишають. Прикро ,але є і сумна звістка - цього року пішла з життя чудова людина,любляча мати,  Литвинівський сільський голова Галина Олексіївна Берчук… Вона  була світлою людиною, яку ми любили Немає слів висловити скорботу.

 

У Верховній раді Підгаєччину представляє Юрик Тарас Зеновійович, а в   Тернопільській  обласній  раді  район представлений  депутатом обласної ради Мереною Ігорем Семеновичем.   Висловлюю велику вдячність Ігору Семеновичу та Тарасу Зеновійовичу від імені всіх представників ОМС  за їхню підтримку та сприяння на рівні парламенту та області та допомогу мешканцям району в їхніх щоденних  потребах  .

 

 День професійного свята - приємна мить, проте після неї настають значно довші будні з їх тривогами, труднощами, успіхами і невдачами. Тому вже сьогодні необхідно замислитись, яким буде наступний етап нашої спільної роботи на ниві місцевого самоврядування. Перш за все, це стосується успішного завершення бюджетного року.

   На завершення хотілося б ще раз від усього серця побажати усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної Підгаєччини  та України. Нехай день 7 грудня об’єднає нас у спільному прагненні зробити наше місто, села і всю Україну самодостатніми  й розвинутими. Нехай цей урочистий день додасть усім вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя Українського народу.
      Миру та спокою усім вам , добробуту, всіляких земних гараздів!

 

 

З повагою     

Голова районної ради                                                  Ірина Баран

 

 

 

 


    

« повернутися до списку новин