Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

День українського добровольця. 14 березня

Переглядів: 780

     

Починаючи від 17 січня 2017 року набрала чинності Постанова Верховної Ради України про відзначання 14 березня нового свята – Дня українського добровольця. Таку ідею було запроваджено в Україні задля вшанування пам’яті героїчних вчинків добровольчих організацій. Проте якби це свято не було встановлено офіційно, люди все рівно б його відзначали, адже не можливо забути про неоціненний вклад добровольців, які перший раз взявши у руки зброю, а хто і взагалі без неї, поїхали зупиняти ворога, який уже перетнув український кордон.

Цей день — не звичайний день військового. Та і стосується він не лише військових. Він стосується усіх, хто у критичний для країни момент відмовився від свого старого життя та взяв на себе відповідальність за незалежність країни. Тих, хто вчора були студентами, а наступного дня бійцями, сьогодні адміністраторами, барменами і вчителями, а завтра медиками, волонтерами і кухарями на польовій кухні.

Якщо звернутись до історичної спадщини, то можна побачити цікавий розвиток української історії і давнє зародження серед нашого суспільства духу самовідданості та добровольчих поривів. Найпершим прикладом подібних утворень може слугувати Запорізька Січ, яка складалась з добровольчих об’єднань козаків, що століттями захищали нашу Батьківщину від ворожих нападів.

Ще одним яскравим прикладом в історії називають легіон УСС (Українських Січових Стрільців), які діяли на добровольчих засадах, проявляючи неабияку відвагу, мужність та відданість державі, віддаючи усі сили та власні життя на захист України від іноземних загарбників в тяжкий період війни.

Варто зауважити, що практично у всі часи організації, що діяли на добровольчих засадах, не мали серйозної підтримки в плані матеріальному: вони були найгірше озброєні, вдягнені та не завжди мали гідні умови для проживання. Проте, це ні на хвилину не заважало їм йти вперед, не здаватися і сміливо боротися за власні ідеї та принципи.

Шановні військовослужбовці, дорогі наші земляки!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня українського добровольця! Мирного неба над Україною, міцного здоров’я вам та вашим родинам, добробуту, витримки та стійкості духу у благородній справі вірного служіння рідному народові. Нехай любов до Батьківщини та людська шана надихають на нові звершення в ім’я захисту незалежної України! Слава українським патріотам!

З повагою голова Підгаєцької районної ради                                                       Ірина Баран

« повернутися до списку новин