Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

7 ГРУДНЯ - ДЕНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Переглядів: 343


                              

"Немає щастя без свободи, свободи без самоврядування, 
  самоврядування - без конституційності, конституційності 
  - без моралі, й жодного з цих великих благ - без сталості й ладу."

Клінтон Россистор - американський політолог

     День місцевого самоврядування це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як  форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну й самовіддану працю сільських, селищних, міських голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад. Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним з головних чинників розвитку громадянського суспільства, дієвим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань. Становлення самоврядних традицій - особлива сторінка в історії українського державотворення. Сьогодні, після численних трансформацій , місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову. 
Проте ,сьогодні хотілося б зосередитись не на історичному аспекті розвитку народовладдя, а на реалізації тих можливостей, які гарантуються чинною Конституцією та наявною законодавчою базою. На жаль, змушена констатувати, що незважаючи на спроби України робити певні кроки у напрямі реформування місцевого самоврядування, ще багато проблем, пов’язаних із здійсненням громадами своїх повноважень, залишаються, по суті, не вирішеними.
       Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів. Ми здатні вирішувати багато наших проблем. Але для цього потрібна спокійна, злагоджена робота всіх гілок влади.
Слід зазначити і те, що до сьогоднішнього часу в Україні не виконується половина вимог і принципів Європейської Хартії про місцеве самоврядування. У нині діючій Конституції України ще є достатньо основних протиріч та неточностей, які стосуються адміністративно-територіального устрою і організації місцевого самоврядування. А час іде, проблеми накопичуються, механізми регіонального розвитку ще далекі від оптимальних, хоч повинні працювати як годинник, а не визначатися настроями столичних політиків, або залежати від результатів пошуку оптимальної моделі взаємовідносин між гілками влади. Людей цікавлять зовсім інші проблеми: житлово-комунального господарства, доріг, транспорту, медичного і побутового обслуговування, рівня цін. Тобто усе, що ми називаємо рівнем і якістю життя. Саме ці питання покликана вирішувати місцева влада, наділена відповідними ресурсами та повноваженнями. І ніякі макроекономічні показники не можуть вважатися ефективними, якщо вони не трансформуються у підвищення стандартів життя безпосередньо на місцях, у показники зростання життєзабезпечення. 
        З одного боку, нинішня політична нестабільність,військовий конфлікт на Сході України ,  створюють  не найкращі передумови для реформ. А з другого — в місцевому господарстві наростають численні проблеми, зволікання вирішення яких неприпустимо.
        Відзначаючи  професійне свято, зазвичай підбивають підсумки зробленого, зважують резерви й незадіяні можливості, визначають першочергові і перспективні завдання. 
       Аналізуючи період, що минув , а це практично рік роботи, переконуюсь , що спільними зусиллями  вдалося розробити і закріпити принципово нову ідеологію розвитку району , яка базується на трьох позиціях. Це планування соціально-економічних процесів, зміцнення фінансових і політичних основ місцевого самоврядування , співпраця між гілками влади .Підгаєцька районна  рада спільно з районною  державною адміністрацією та структурами самоврядування й виконавчої влади працюють над забезпеченням сталого економічного зростання та підвищенням рівня надання послуг  жителям  району ,реалізують прийняті рішення щодо розвитку основних галузей .
    Варто підкреслити, що саме таке усвідомлення завдань і обов’язку сприяє активній та результативній роботі районної ради. Так, впродовж 11 місяців 2018 року проведено       5     сесій районної   ради, прийнято    88    рішень, затверджено        8       галузевих програм, покликаних сприяти прискоренню різних напрямків соціально - економічного та духовного розвитку нашого краю. Варто наголосити, що з районного бюджету ,не враховуючи трансфертів з сільських бюджетів, було проведено видатків на спів фінансування   Проектів   на загальну суму : 932 тисячі 357 грн. . Не буде перебільшенням, коли скажу, що за кожним рішенням районної ради - велика робота всіх депутатів. Тому у переддень свята демократії та народовладдя хочу щиро подякувати за сумлінну роботу депутатам районної ради, головам постійних депутатських комісій  ради. День професійного свята - приємна мить, проте після неї настають значно довші будні з їх тривогами, труднощами, успіхами і невдачами. Тому вже сьогодні необхідно замислитись, яким буде наступний етап нашої спільної роботи на ниві місцевого самоврядування. Перш за все, це стосується успішного завершення бюджетного року.
       Чималий внесок у розвитку територій зробили Підгаєцька міська та  сільські  ради. Так , впродовж 2018 року ,для прикладу ,  міською радою зроблено поточний ремонт вулиць міста :Коновальця, Яворського, Січових Стрільців, Чорновола, Федьковича, Замкова,Поповича, Юрдика, Б.Хмельницького, Л.Українки, частину Бережанської. Всього на поточний ремонт вулиць витрачено 1млн.357 тис.грн.  міського бюджету. Крім цього зроблено капітальний ремонт тротуарів міста, а саме вистелено бруківкою тротуар по вул. Бережанській (ліва сторона) та вул. Міцкевича ( ліва сторона). Всього встелено бруківкою 1116,8 кв.м на суму 901,7 тис грн.. міського бюджету. На благоустрій міста заплановано виділити 944,4 тис.грн, з яких вже профінансовано 894,4 тис.грн, з яких проводиться вивезення ТПВ, впорядкування сміттєзвалища, чищення узбіч, косіння трав, проведено освітлення нових вулиць, а саме: Січових Стрільців, Коновальця, та постійно проводиться ремонт освітлення по вулицях міста. На закупівлю основних засобів комунальному підприємству вже виділено 85 тис.грн.. за які придбано 2 лопати для прибирання вулиць і тротуарів міста від снігу, 3 свердловинні насоси .

     Сільські ради,попри свою основну  діяльність, а це і ремонти місцевих доріг, і впорядкування земельних відносин, благоустрій територій ,освітлення та багато іншого,  передавали трансферти районному бюджету,долучалися до розвитку територій та основних галузей ,таких як освіта, культура,охорона  здоров»я,  Всього передано районному бюджету з сільських бюджетів на забезпечення діяльності галузей -  904,773 тис.грн.

Так ,на галузь освіти передано трансфертів на суму -398,556 тис.грн,  на заклади культури-   91,217 тис.грн., на забезпечення діяльності закладів охорони здоров»я- 415,00 тис.гр.  Така співпраця є надзвичайно важливою на необхідною. Тому від щирого серця дякую та зичу всім територіальним громадам, депутатам Верховної та обласної рад,що представляють Підгаєччину ,депутатам  місцевих рад та працівникам органів місцевого самоврядування , мирного неба та впевненості у завтрашньому дні , міцного здоров’я й добробуту, родинного тепла і затишку! Хай ваш високий професіоналізм, відповідальність і надалі сприяють зміцненню української державності та підвищенню життєвого рівня громадян!
        Нехай день 7 грудня об’єднає нас у спільному прагненні зробити наше місто, села і всю Україну успішними . Нехай цей урочистий день додасть усім вам сил і наснаги на добрі справи,  порозуміння і єдності задля  добра та благополуччя   нашого району та України!

З повагою та шаною

Голова Підгаєцької районної ради                                  Ірина БАРАН

                                   

« повернутися до списку новин