Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Представники органів місцевого самоврядування Підгаєччини взяли участь в урочистих заходах з нагоди професійного свята-Дня місцевого самоврядуванняння

Переглядів: 459

 

 

 

 

 

0

 

«Саме задля втілення волевиявлення народу, громада довірила органам місцевого самоврядування вирішення найважливіших питань соціально-економічного та культурного життя»

У цьому переконаний голова обласної ради Віктор Овчарук. Відповідальність перед громадою та сумлінна праця заради людей – квінтесенція  виступу очільника найвищого представницького органу Тернопілля, з яким він звернувся до колег під час урочистих зборів з нагоди Дня місцевого самоврядування. Святкова зустріч представників самоврядних органів відбулася у Тернопільській обласній філармонії. Тут зібралися голови, депутати районних, сільських, селищних, міських рад, об’єднаних громад, працівники виконавчих апаратів, яких із фаховим святом привітали керівники області.

Звертаючись до колег, Віктор Овчарук наголосив: «Сьогодні маємо чітко усвідомити, що саме місцеве самоврядування є тим дороговказом для всіх і держави в цілому, який визначає напрямки та пріоритети нашого розвитку, заради утвердження ідеалів демократії та громадянського суспільства, заради кращої долі наших людей, заради всієї нашої України. Адже однією з найважливіших ознак побудови демократичної держави є саме утвердження принципів місцевого самоврядування. Саме задля втілення волевиявлення народу, громада довірила органам місцевого самоврядування вирішення найважливіших питань соціально-економічного та культурного життя. 

Ми живемо у складний період становлення України як демократичної держави. На сході країни ведеться неоголошена війна з іноземним агресором та бандитськими формуваннями самопроголошених утворень. Та попри всі зазіхання північного сусіда, в країні тривають реформи.

Одна із найуспішніших – децентралізація. Саме завдяки децентралізації влади, інститути місцевого самоврядування сьогодні є успішною формою державної організації, які підтвердили свою економічну перевагу над централізованою формою державної організації.

Позитивні наслідки початку децентралізації відчула і Тернопільщина. Вже на першій сесії Тернопільської обласної ради шостого скликання було прийнято рішення «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Тернопільської області», відповідно до якого утворено 26 об’єднаних територіальних громад. Як показало життя – ми не помилились: такого перевиконання місцевих бюджетів за 25 років область ще не знала. Побачивши успіхи, так би мовити, «першопроходців», за ними потягнулись й інші громади – зорганізувалися ще 10 об’єднаних громад.Як наслідок, зміни в адміністративно–територіальному устрої краю ще у поточному році відбудуться майже на 50 % території Тернопільщини.

Таким чином разом з краянами працюємо на благо Тернопільщини».

Голова обласної ради подякував колегам за самовіддану працю, привітав із професійним святом та нагородив кращих грамотами та відзнаками. Також Віктор Овчарук вручив Почесні грамоти Верховної Ради України та Грамоти Верховної Ради України.

Цього дня Віктор Овчарук вручив першу відзнаку Тернопільської  обласної ради "Почесний громадянин Тернопільської області". Її отримав Ярослав Баранець.

Урочистості продовжились святковим концертом.

 

 

« повернутися до списку новин