Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

До уваги активних мешканців міста та сіл Підгаєцького району

Переглядів: 1249

 

 

 

 

 

 

     

Запис на дистанційне навчання за курсом "Розумна взаємодія"

Лист Британської ради 

Дорогі друзі,до Ваш уваги можливість взяти участь у дистанційному навчальному е- курсі «Розумна взаємодія».Прохання зголоситися для участі у курсі та подати свої дані в апарат районної ради - ПІП,посада (ОМС,орган влади або активний мешканець),  телефон, електронна адреса. Можуть взяти участь -3 представники органів влади,ОМС , 3 представники некомерційних обєднань, 4 активних мешканці

В центрі уваги Розумної Взаємодії – посилення вигод різних груп. Курс орієнтований на практичні результати. Відповідно Ви зможете не тільки ознайомитись із оригінальними підходами та ІТ-інструментами, але і розпочати практичне впровадження ще під час навчання. Для громадян, представників органів місцевого самоврядування і державних органів, неприбуткових організацій, фондів, бізнесу та ЗМІ.

ПЕРЕЙТИ ДО НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ

Перший погляд

“Розумна взаємодія” може починатися з фіксації місцевих питань за безпосередньою участю мешканців. Але на відміну від статичних позначок на мапі для візуалізації під час картування громад, використовуються спеціальні інтерактивні “маячки”, завдяки яким ви створюєте простір для живої взаємодії в громаді. Це стосується створення пов’язаних з проблемою пропозицій вирішення, мобілізації ресурсів з різних джерел, в тому числі на умовах спів-фінансування з донорами/бізнесом/інвесторами, мешканцями, місцевим бюджетом і багато інших можливостей, про які Ви дізнаєтесь з цього курсу. Перегляньте, будь ласка, візуалізацію деякої частки можливостей на відео від наших партнерів. Після відео рекомендуємо переглянути додаткову інформацію

 Більш уважний погляд

27605651_10213580814492408_1539152747_o 1

Сертифікація

Для мешканців – сертифікат Smart Citizen. Потрібно опанувати компонентом “Розумні Громадяни”. Для представників ЗМІ, нових медіа та блогерів цього компоненту також буде достатньо.

Для представників НКО – сертифікат Smart Civil Society. Потрібно опанувати двома компонентами: “Розумні Громадяни” та “Розумна НКО”.

Для представників органів влади – сертифікат Smart Governance. Потрібно опанувати двома компонентами: “Розумні Громадяни” та “Розумна Влада”.

Для представників донорів (бізнесу) – сертифікат Smart Impact.  Потрібно опанувати компонентом “Розумні донори”, компонент “Розумні Громадяни” – рекомендований.

Навчальні матеріали безкоштовні та доступні для всіх бажаючих в будь-який час. Тим не менш ми рекомендуємо спочатку зареєструватись на курс, що надасть змогу під час навчання отримати доступ до підтримки/допомоги з боку команди волонтерів  (кнопка “потрібна допомога”) та сертифікації за результатами свого навчання.

ПЕРЕЙТИ ДО РЕЄСТРАЦІЇ НА НАВЧАЛЬНИЙ КУРС

Відгуки

keynote 2.001 1

Мешканець: “Бути учасником класно. Відчуваєш себе людиною, громадянином, який вболіває за життя громади. Приємно спілкуватися з такими ж людьми, небайдужими до навколишніх проблем. Подобається відкритість , гласність, обєктивність,  взаємодопомога у вирішенні проблем”.

Мешканка: “Після завершення курсу я готова провести навчання-практикум зі співробітниками ОМС, НУО та мешканцями для впровадження “Розумної Взаємодії” в громаді”.

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ, Інститут Економіки та прогнозування: “Уважно ознайомившись із підходами та матеріалами дистанційного курсу “Розумна Взаємодія”…

читати повністю

Переглянути відгук Британської Ради в Україні від пілотного впровадження підходів та інструментів Розумної Взаємодії для програми “Активні Громадяни”.

ПЕРЕЙТИ ДО РЕЄСТРАЦІЇ НА НАВЧАЛЬНИЙ КУРС

компонент 1: “Розумний Громадянин”

траблфантери2

проблем копія 3

соціальні інвестори

шукачі та медіа

Мисливці за проблемами

МОДУЛЬ 1:

Мешканці, які позначають зі свого мобільного (чи іншого пристрою) проблемні чи привабливі місця та питання. Ці позначки мають назву “маячки” на мапі громади.

Майже кожного дня ми стикаємось з факторами навколо, що викликають негативні чи позитивні емоції. Отже “Мисливці за проблемами” це найбільш доступна роль для переважної більшості мешканців. Відповідно навчання включає мінімально необхідні теми: як долучитися до системи (створення екаунту), як створити та видалити свій маячок, як привернути увагу до своїх маячків та переглядати відповіді та пропозиції на свої маячки.

За бажанням місцевої влади можна розгорнути низку цікавих сервісів, чи інтегрувати до вже існуючих, цьому будуть навчати в компоненті “Розумна Влада” (аналогічно – “Розумні НКО”). 

 НАВЧАННЯ

2 1

Вирішувачі проблем, Соціальні Підприємці

МОДУЛЬ 2:

Ті, хто долучаються до вирішення позначених проблем. Зазвичай це може бути будь-хто, хто має компетенції стосовно позначеної проблеми: мешканці, представники НКО, влади, бізнесу. В цьому компоненті навчаємось насамперед як мешканці за наступними темами: надати пораду у коментарі до маячка, створити проект вирішення питання, огляд кроків для збору коштів на проект методом краудфандінгу та подання на грант, реагування на зростання попиту (поширення проекту рішення на декілька позначок проблем).

 НАВЧАННЯ

проблем копія

Соціальні Інвестори

МОДУЛЬ 3:

Ті, хто докладають ресурси (час, гроші і т п) до вирішення проблеми. Зазвичай це можуть бути самі мешканці, НКО, місцевий бюджет, бізнес, мешканці інших країн, міжнародні донори. В цьому компоненті навчаємось насамперед як мешканці основним інструментам. Запропонована система надає користувачам унікальні можливості з контролю своїх коштів, які ви поки що ніде більше не побачите. Ви дізнаєтесь про базові функції, а саме: як зацікавлені мешканці можуть надати допомогу без входу в систему, як і для чого створюються персональні фонди, як надавати та повертати свої кошти у наразі потреби.

 НАВЧАННЯ

соціальні інвестори

Шукачі, Медіа

МОДУЛЬ 4:

Тут йдеться про те, як знайти інформацію та деякі можливості її відображення. Ви дізнаєтесь про інструменти пошуку та фільтрації, статистики, як створити “власний мобільний додаток” та налаштувати локальне/гіперлокальне ЗМІ на мобільному телефоні, як відображати обрану інформацію на власному сайті в реальному часі.

Відображення обраної інформації на власному сайті (в т.ч. місцевої влади, НКО, ЗМІ, бізнесу) є ще одним привабливим кроком для запровадження “Розумної Взаємодії”.

 НАВЧАННЯ

шукачі та медіа

компонет 2: “Розумна НКО”

(НКО – некоменційні організації: громаські організації/об’єднання, благодійні фонтди, асоціації і т.д.)

double копія 5

Розумна НКО

компонент 2:

 

Цей модуль буде корисним для представників зареєстрованих організацій з кодом неприбутковості (громадські та благодійні організації, фонди, ОСББ і т.і).

 

НКО мають унікальну роль та цікаві можливості в розробленій системі. Базове навчання передбачає наступні теми: Створення власних Сфер/Шарів інформації на мапі, Взаємодія НКО з Мисливцями за проблемами, Взаємодія НКО з соціальними підприємцями (адміністрування проектів), НКО як Вирішувач проблем, Основи соціального інвеcтування для НКО, Взаємодія з іншими НКО (в межах проекту, коаліції, асоціації і т.і.)

 НАВЧАННЯ

компонент 3: “Розумна Влада”

влада

Розумна Влада

компонент 3:

Це спеціальний модуль для представників інституцій державної влади та/чи органу місцевого самоврядування. Ініціатива “Розумна Взаємодія” передбачає низку переваг із залучення мешканців, організації та впровадження ефективних сервісів та підходів в соціальній та економічній сферах.

 

Базове навчання передбачає наступні теми: Створення власних тематичних Сфер/Шарів інформації на мапі, Взаємодія ОМС/адміністрації з Мисливцями за проблемами, ОМС/адміністрація як Вирішувач проблем, Основи спів-фінансування з різних джерел, Адаптація діючих процедур ОМС/адміністрацій до Розумної Взаємодії, Взаємодія з іншими громадами (ОТГ. Спільні інтереси громад і т.і.)

 НАВЧАННЯ

компонент 4: “Розумний Донор”

дорог

Розумний Донор

компонент 4:

Це спеціальний модуль для представників міжнародних та місцевих донорів, що є юридичними особами, а також для представників бізнесу. Розумна Взаємодія дозволяє отримати необхідну прозорість та обґрунтування для прийняття рішень, здійснення напряму фінансування та/або об’єднання ресурсів для спів-фінансування.

(доступ до навчальних матеріалів буде відкрито пізніше)

 НАВЧАННЯ

« повернутися до списку новин