Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

16 травня Підгаєччина "Одягнула вишиванку!"

Переглядів: 436

Основною метою Дня вишиванки є збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді та населення держави в цілому. Вишиванка –символ, який об’єднує українців, незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу та не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів!

День вишиванки Підгаєччина святкувала по особливому урочисто , кожен одягнув вишиванку та долучився у районному будинку культури до   фестивалю «Цвіт вишиванки», який був підготовлений відділом культури і туризму райдержадміністрації за участю колективів сільських клубних закладів.
Під час проведення фестивалю всі охочі мали змогу ознайомитися  з виставкою народних умільців району, прийняти участь у майстер класах з плетіння з лози та виведення узорів Петриківського розпису. 


 

« повернутися до списку новин