Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

28 квітня – День працівників швидкої допомоги

Переглядів: 633

      Щороку 28 квітня відзначається День працівників швидкої  медичної допомоги!!!
Саме працівники швидкої допомоги першими беруть на себе відповідальність за здоров’я та життя людей, в будь-який час готові прийти на допомогу хворим і травмованим. Цілодобово автомобілі швидкої допомоги виїжджають по самим різним викликам. Невідкладні та фельдшерські, лікарські та акушерські бригади поспішають на виклик, щоб надати кваліфіковану допомогу населенню, яка перебуває в критичній ситуації.

  •   Історія надання допомоги знедоленим, постраждалим, покаліченим людям йде корінням в XV століття і пов'язана з діяльністю благодійників, богаділень при церквах і монастирях. Виникнення служби швидкої допомоги відносить нас у XIX століття, коли відкрилися перші станції швидкої допомоги у Відні, Берліні та Лондоні. Завдання фахівців цієї служби у всі часи і у всіх країнах – надати швидку медичну допомогу кожному, хто цього потребує.

Швидка (невідкладна) медична допомога – спеціалізована медично-санітарна служба, завданням якої є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом тощо) або при раптових захворюваннях, транспортування потерпілих до лікарень.

  •    Вперше рухомий медичний підрозділ (ambulance – «летючий польовий шпиталь») для вивозу поранених з поля бою і надання їм першої допомоги створив Домінік Жан Ларрей – головний хірург армії Наполеона. Штат одного такого підрозділу складав три хірурга та 12 помічників. На зразок віденської, в Україні перші заклади швидкої медичної допомоги були створені в 1881 році у Києві, 1890 – у Львові та 1903 – в Одесі.

В сучасній Україні диспетчерська служба швидкої медичної допомоги централізована, має єдиний телефонний індекс для виклику, автомашини забезпечені медичним обладнанням для здійснення першої медичної допомоги під час руху транспорту. З 2009 року загальнодержавним телефонним номером виклику є 103 (безкоштовно).

  •       До сьогодні цілодобово автомобілі швидкої допомоги поспішають на виклик, щоб надати кваліфіковану допомогу людині, яка перебуває в критичній ситуації. І вчора, і сьогодні, і завтра, і в цю хвилину лікарі швидкої допомоги рятують життя людей.

Підгаєцька районна рада вітає та  бажає працівникам швидкої медичної допомоги здоров’я, удачі і терпіння, невичерпності сил і завзяття, творчої наснаги у важливій праці.

З Днем швидкої допомоги вітаємо вас!

З повагою  

голова Підгаєцької районної ради                                                                                             Ірина БАРАН

« повернутися до списку новин