Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

В Підгайцях відзначили День утворення Західно-Української Народної Республіки (фото)

Переглядів: 532

Вчора в місті Підгайці відбувся культурно-мистецький захід , приурочений Дню утворення Західно-Української Народної Республіки.  В заходах взяв участь  заступник голови районної ради Петро Калиняк, представники органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, учнівська молодь та жителі міста.   У концертній програмі, яку підготували колективи художньої самодіяльності . прозвучали українські народні пісні, прозові твори, композиції  на тему боротьби українського народу за державність та на патріотичну тематику.

А також, в приміщенні Підгаєцької  районної бібліотеки для дорослих відбулася історична подорож «ЗУНР: пробудження нації».

Книги та публікації, представлені на книжковій виставці – це книги про життя і діяльність видатних громадсько-політичних діячів ЗУНР. 

Пожовкле листя, сіре небо,

Осінній вітер, листопад.

Ох, скільки споминів далеких

До нас вертається назад?

Передумов створення ЗУНР було досить багато. Галичани втомилися бути під владою Австро-Угорської держави, вони були готові стати незалежною країною і розвиватися самостійною. Саме через це 1 листопада 1918 року було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР).

Ці події свідчать про єдність українського народу, про бажання бути об’єднаними у вільній, незалежній, мужній, самостійній країні. У тій країні, яку ми отримали 1991 року, але зараз, на жаль, не зовсім цінуємо. Адже забуваємо ту ціну, яку заплатили наші прадіди за єдність.

« повернутися до списку новин