Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

ПРОТОКОЛ СПІЛЬНОГО ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТА КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ОСВІТИ,КУЛЬТУРИ,ДУХОВНОСТІ ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ ГРОМАДСЬКОСТІ

Переглядів: 467

 

                                                                                                ПРОТОКОЛ

спільного засідання президії районної ради та постійної комісії  з питань культури, освіти, духовного відродження, депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, правопорядку, запобігання корупції

10.07.2018 року                                                                                                                                 місто Підгайці

Запрошені:

 • члени президії;
 • члени постійної комісії;
 • Заступник голови РДА – Керницький І.П;
 • в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА – Патра В.В.;
 • спеціаліст відділу  освіти, молоді та спорту РДА – Боднарчук Г.В.;
 • директор спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня – Цюрпіта З.А.;
 • директор гімназії імені Маркіяна Паславського – Слюзар В.І.;
 • представники педагогічного колективу гімназії імені Маркіяна Паславського;
 • представники педагогічного колективу спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня;
 • батьки учнів І класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня;
 • депутати районної ради: Захарчук І.М., Солтисяк І.А.
 • депутат районної ради -  Музика Ю.Р.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

Про продовження функціонування ПІДГАЄЦЬКОЇ спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня.

Виступила: Баран І.П. – голова президії районної ради.

Шановні присутні!

         Сьогодні на спільному засіданні президії районної ради та  постійної комісії з питань культури, освіти, духовного відродження, депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, правопорядку, запобігання корупції нам необхідно вирішити питання щодо продовження функціонування спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня. Це питання розглядалося на пленарному засіданні 20 сесії районної ради. Але рішення не було  прийняте через недостатню кількість  голосів депутатського корпусу районної ради.

 

Закон України «Про освіту» чітко визначив типи закладів, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти. Згідно Закону функціонування  спеціалізованих закладів виключається

Ключовий момент змін, який нині виклав активний ажіотаж , - ліквідація усіх спеціалізованих шкіл. Натомість здобуття загальної середньої освіти забезпечуватимуть: початкові школи, гімназії (або структурний підрозділ іншого закладу освіти) та ліцеї.

Закон «Про освіту» прийняли, тепер чекаємо закону «Про загальну середню освіту». Тоді можна буде говорити конкретніше. Зараз важко щось коментувати. Кардинальні зміни грядуть, але як усе відбуватиметься, точно невідомо,
 

До районної ради надійшов лист-клопотання   від відділу освіти, молоді та спорту РДА про реорганізацію закладу  та подання працівників спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня щодо перейменування закладу , які розглядались на засіданні профільної комісії. При дискусійному обговоренні даного питання поступили три пропозиції:

 • даний заклад приєднати до опорного  навчального закладу;
 • даний заклад приєднати до гімназії;
 • даний заклад перейменувати в заклад загальної середньої освіти Підгаєцька початкова школа Підгаєцької районної ради Тернопільської області.

Члени комісії першу і другу пропозиції відхилили і проголосували за третю пропозицію, рекомендуючи розглянути на  пленарному засіданні сесії районної ради питання перейменування навчального закладу.

Що стосується  закриття даного навчального закладу – це довгий процес, необхідно пройти певну процедуру,обговорити з громадськістю ,всіма зацікавленими сторонами, а до початку навчального року залишилося не так багато часу.

Перед  даним засіданням відбулася зустріч з начальником Департаменту  управління освіти і науки Тернопільської обласної адміністрації Хомою О.З., яка внесла  пропозицію: в перехідний період залишити статус спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня, а перший клас направити на навчання до опорного закладу.

                                    Шановні присутні!

         Приступаємо до обговорення даного питання.

До слова запрошується в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Патра В.В.

Виступив: Патра В.В. – в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА.

Шановні присутні!

Відповідно до ст.21 Закону України «Про освіту» та ст.9 Прикінцевих положень цього Закону виключається  функціонування спеціалізованих  закладів загальної середньої освіти І ступеня з поглибленням вивчення предметів. Тому необхідно реорганізувати даний  заклад  шляхом приєднання до опорного закладу. Якщо йде мова про перейменування, то всі учні школи будуть навчатися по програмах - загальнодержавних шкіл.

Пропоную: не набирати учнів  в 1 клас, а направити їх навчатися в опорний заклад. Години іноземної мови при перейменуванні закладу зменшаться. Забрати всіх учнів  даного закладу  до опорного закладу неможливо.

Виступив: Керницький І.П. – заступник  голови РДА, який сказав, що необхідно шукати компроміси, ідеального варіанту немає. Проблема – в демографічній ситуації.

Виступила: Боднарчук Г.В. – спеціаліст  відділу освіти, молоді та спорту РДА, яка сказала, що ми дотримуємося законодавчої бази. Якщо школа залишається, то через 4 роки районна рада змушена буде її закрити. Постає питання і про долю гімназії: перспектив для неї немає. Згідно ЗУ «Про освіту» учні 5 класу йдуть в гімназію, ліцей – профільна школа для учнів 10 – 12 класів, а ліцей в гімназії неможливо створити

Виступила: Баран І.П. – голова президії районної ради, яка сказала, що жоден  район області, держави не закривають школи, тим паче,що в школі навчається понад 100 дітей,це повноцінний навчальний заклад ,а перейменовують. Якщо  йти шляхом приєднання, то це закриття юридичної особи.

         Сьогодні нам потрібно вирішити це питання і винести на розгляд сесії остаточне рішення.

Виступив: Маркевич А.Б. – батько учнів 1,2,3, класів даного закладу, який висловив думку батьків школи: даний заклад перейменувати, а за три роки  батьки зроблять свій вибір: де мають навчатися наші діти.

Виступила: Баран І.П. – голова президії районної ради,  яка запропонувала вислухати думки членів президії, членів комісії та депутатів районної ради, які не є членами  президії та комісії.

Виступили:

 1. Савко І.Є. – член комісії, який підтримує пропозицію щодо перейменування.
 2. Сулятицька Г.Я. – голова комісії, яка пропонує 1 клас направити на навчання в опорний заклад.
 3. Цяпа С.С. – член президії – за перейменування.
 4. Кидонь Л.С. – член президії – за перейменування.
 5. Солтисяк  І.А.- депутат районної ради - за перейменування.
 6. Крамарчук Л.Я. – член президії районної ради – за перейменування.
 7. Захарчук І.М. – депутат районної ради – за перейменування.
 8. Музика Ю.Р. – депутат районної ради – за перейменування.

Виступив: Слюзар В.І. – директор гімназії імені Маркіяна Паславського, який сказав, що вчителі всіх рівнів  працювали і працюють на ініціативі, матеріально – технічна база закладу відповідає  стандартам, педагогічні працівники дають учням відповідні знання, думаймо на майбутнє, не робім це штучно, адже в свій час ми не  закрили і інших закладів .

Виступила:  Пухайло О.В. – заступник директора гімназії  з виховної роботи, яка сказала, що ми нікого і ніколи  не перетягували, тож потрібно дати дітям можливість мати вибір і не  бути руйнівниками.

Виступила: Цюрпіта З.А. – директор спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня, яка сказала, що в залі знаходяться батьки учнів 1 класу,  ви почули їхні думки з цього приводу. У перший клас ми набрали 18 учнів. Зоряна Анатоліївна подякувала присутнім депутатам за розуміння і підтримку.

Виступила: Баран І.П. – голова президії районної ради,  яка підвела підсумок спільного засідання президії районної ради та постійної комісії: питання перейменування спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня в заклад  загальної середньої освіти Підгаєцька початкова школа  ,Підгаєцької районної ради, Тернопільської області вноситься на розгляд  другого пленарного засідання 20 сесії районної ради.Запрошую всіх зацікавлених у даному питанні , на засідання ради 

 

Голова президії                                                                                                                                           Ірина БАРАН

 

 

« повернутися до списку новин