Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Про розгляд заяв гр.Хованця Б.В. та Кружелецької О.П. щодо вжиття заходів для зменшення аварійності на вул.Міцкевича в м.Підгайцях

Переглядів: 395

 

                                                             ПІДГАЄЦЬКА   МІСЬКА   РАДА   ПІДГАЄЦЬКОГО   РАЙОНУ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

  

 Р І Ш Е Н Н Я  № 53

від 12 грудня 2017 року

 

Про розгляд заяв гр.Хованця Б.В. та Кружелецької  О.П.

щодо вжиття заходів для  зменшення аварійності

на вул.Міцкевича в м.Підгайцях

 

            Розглянувши заяви гр.Хованця Богдана Васильовича, жителя м.Підгайці, вул.Міцкевича,14 кв.3, гр.Кружелецької Ольги Петрівни, жительки м.Підгайці вул.Міцкевича, 14 кв.2, про вжиття заходів для запобігання скоєнню аварій на вул.Міцкевича, під час яких руйнується їхнє майно та виникає загроза їхньому життю,        враховуючи те, що остання аварія спричинила людські жертви та значні матеріальні втрати, виконавчий комітет Підгаєцької міської ради відмічає, що дійсно в останні роки на повороті вулиці Міцкевича, що є складовою частиною автомобільної дороги загального користування державного значення Галич-Підгайці-Сатанів, виникають резонансні дорожньо-транспортні пригоди, дві з яких – у 2012 та 2017 роках - скоєні вантажними автомобілями агрофірм. Однією з вагомих причин вважається перевищення допустимої ваги перевезень та небезпечний поворот. Ситуація ускладнюється тим, що безпосередньо біля повороту розташована загальноосвітня школа, тому необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб запобігти небезпеці загрози життю і здоров’ю дітей. Окрім цього, на ділянці дороги по вул.Шевченка, що передує вулиці Міцкевича, проходить через центр міста  і теж відповідно є складовою автомобільної дороги Галич-Підгайці-Сатанів,  розташовані Підгаєцький аграрний ліцей та Підгаєцька гімназія ім. М.Паславського, центр дитячої і юнацької творчості, центральна районна лікарня і районна поліклініка, тому наслідки від можливого виникнення в майбутньому небезпечних аварійних ситуацій  можуть бути трагічними. Інших доріг, по яких можна було б скерувати великоваговий транзитний транспорт в обхід центру міста, немає.          Державне управління дорогами загального користування, що знаходяться у державній власності, здійснює Державна служба автомобільних доріг України, яка має органи управління на місцях (в нашій області – Служба автомобільних доріг України в Тернопільській області).  Підгаєцька міська рада як орган місцевого самоврядування не має відповідних повноважень для застосування заходів безпеки на цій дорозі, зокрема встановлення бар’єрного огородження в районі школи та відповідних дорожніх знаків на цій дорозі, так як вона не є комунальною  власністю міста.

            Враховуючи вищенаведене, заслухавши пропозиції членів виконавчого комітету, міського голови, інспектора з дорожнього руху Підгаєцького відділення поліції  Бережанського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області А.А.Нікітюка,  головного інженера філії «Підгаєцький райавтодор» С. В.Мигелича, вислухавши зауваження заявника О.П.Кружелецької,

            керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про автомобільні дороги», Законом України «Про дорожній рух»,

 

         виконавчий комітет міської ради    в и р і ш и в :

1.Звернутися до начальника Служби автомобільних доріг в Тернопільській області  Б.І.Юлика з проханням невідкладно вжити всіх можливих заходів, щоб запобігти виникненню аварійних ситуацій на ділянці автомобільної дороги загального користування державного значення Галич-Підгайці-Сатанів, що проходить через місто Підгайці, зокрема:

 

                  1.1. Встановити при в’їзді на вулицю Шевченка із сторони Галича знак 3.29                            обмеження максимальної  швидкості руху в місті для вантажного транспорту                                       до  30 км/год  та таблички 7.5.1, 7.2.1 (зона дії  - 2 км).

                 

                  1.2.Встановити на повороті вулиці Міцкевича ( в районі Підгаєцької                                           загальноосвітньої школи)  металеве бар’єрне огородження                                                           протяжністю 80 погонних метрів.

 

2.Звернутися в Головне управління Національної поліції в Тернопільській області щодо надання  роз’яснення про можливість встановлення на аварійній ділянці дороги сертифікованої камери відеоспостереження з автоматичним визначником швидкості руху транспортних засобів, що відповідатиме вимогам чинного законодавства.

 

3.Звернутися в Управління Укртрансбезпеки в Тернопільській області   з проханням вжити заходів габаритно-вагового контролю за транспортними засобами, що здійснюють перевезення вантажів з перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових параметрів на ділянці автомобільної дороги загального користування державного значення Галич-Підгайці-Сатанів при в’їзді у місто Підгайці.

 

4.Контроль за виконанням рішення покласти на керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету міської ради Г.Ю.Пшеничняк.

 

 

                        Міський голова                                                                      Т.В.Левкович

« повернутися до списку новин