Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Залишилися добрі справи і пам'ять у наших серцях про Оксану Ярославівну МАКСИМИШИН!

Переглядів: 1718

             

Село Голгоче Підгаєцького району – в траурі. А серця наші – у великій скорботі й жалобі за Оксаною Ярославівною. Сумує родина – брат Іван, братова Галина, племінники Леся, Тарас і Ярослав із сім'ями, їх діти Юля і Сашко. Осиротілими почуваються члени її дітища- літературно – творчого гуртка «Словограй», який ця талановита і мудра жінка заснувала при Голгочанській школі і яким керувала близько двох десятків років, випустивши кілька десятків здібних вихованців. Хоч сама була недужою тілом,  однак – сильною духом, ніколи не плакала.

Ставши інвалідом з дитинства, дівчина не здавалася: екстерном здобула середню освіту, багато читала. І писала, багато писала, почавши із заміток до Бережанської районної газети «Нове життя». Пізніше друкувалася в різних районних, обласних і всеукраїнських  виданнях як публіцистка, новелістка, поетка… Сприяла появі дописів і своїх вихованців – «словограйців».

Небайдужа до своїх односельців, закохана в своє село над Коропцем, жила спільними проблемами і домагалася їх розв’язанням. А ще Оксана любила подорожувати – і не сама, а із двома десятками юних голгочанців вона побувала в багатьох відомих місцях України. За  мужність, працьовитість, патріотизм Оксана  Максимишин удостоєна багатьох нагород, зокрема – ордена княгині Ольги ІІІ ступеня.

Вона мужньо несла свій тяжкий хрест, звіряючи біль хіба що білим аркушам паперу. А з них складалися книжки, багато книжок, написаних і виданих майже за півстоліття  творчого життя.

21  листопада минає сорок днів, як душа О.Я.Максимишин відійшла у засвіти. Та  залишилися добрі справи і  пам'ять у наших серцях. Хто знав покійну, помоліться і поставте свічку за упокій її душі.

Хай земля буде пухом!

У глибокій скорботі – Надія Волинець,Ольга Похиляк, Ірина Баран, Ярослава Штокало-Пархомчук

За  матеріалами газети «Вільне життя», 14 листопада,2018 року,№88(16032)

 

« повернутися до списку новин