Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Роз’яснення Мінфіну щодо податків: про платників, про сплату підприємствами, про акциз та про планування (+ДОКУМЕНТ)

Переглядів: 303

Міністерство фінансів України надало широке Роз’яснення стосовно врегулювання окремих питань податкового законодавства у сфері діяльності органів місцевого самоврядування.

Зазначений документ розроблений за доручення Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка у відповідь на звернення Української асоціації районних та обласних рад.

Так, у Роз’ясненні надається трактування на чотири ключових питання, порушених Асоціацією.

 

 Перше. Щодо надання ОМС доступу до інформації про платників податків.

Наразі нема правових підстав органам місцевого самоврядування отримувати таку інформацію. Відповідно до законодавства України єдиним хто може бачити дані платників – контролюючі органи.

У той самий час, у Роз’ясненні зазначено, що Мінфіном підготовлений законопроект, який зможе врегулювати порушене питання.

 

Друге. Щодо зарахування податків підприємств за їхнім місцем знаходження до бюджетів ОМС.

Як і у першому випадку – нема підстав. Якщо юридична особа зареєстрована в одній громаді, а відокремлені підрозділи чи філії має в інших – то податок, як і раніше, сплачується за місцем реєстрації. Втім, за місцем розташування сплачується ПДФО.

Міністерство зазначає, що ситуація буде вирішена на користь місцевого самоврядування. І вже є механізм у вигляді зареєстрованого у Парламенті Законопроекту.

 

Третє. Щодо удосконалення механізму зарахування акцизного податку з пального до місцевих бюджетів, відновивши практику 2015-2016 років.

У 2015-2016 році діяв акцизний податок з роздрібного продаж пального, що перераховувався, зокрема АЗС, до місцевих бюджетів. Втім, після 2016 року він був скасований, оскільки, за словами Мінфіну, він порушував принцип вільної конкуренції через низки обставин.

Про його відновлення мова не йде.

 

Четверте. Щодо запровадження середньострокового бюджетного планування.

Мінфін розробив Законопроект, що на сьогодні вже прийнятий Парламентом у першому читанні. Документ створений для забезпечення правового підґрунтя запровадженню середньострокового бюджетного планування як на місцевому так і державному рівні.

Нагадаємо, що у 2015 році, з внесення змін до бюджетного та податкового кодексів стартувала фінансова децентралізація. Широкі повноваження, за підсумками цього процесу, отримали ОТГ. Тепер громади мають прямі міжбюджетні відносини, низку податкових зборів до власних скарбниць та широкі дотації.

З текстом Роз’яснення можна ознайомитись нижче.

 

 

« повернутися до списку новин