Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Підгаєцька Державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної податкової служби інформує

Переглядів: 162

15 листопада у Підгаєцькій Державній податковій інспекції  Козівського управління Головного управління Державної податкової  служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб ».

 

На запитання громадян відповідала заступник начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Козівського управління головного управління державної податкової  служби у Тернопільській області БЕСАРАБ   ОЛЬГА   ІВАНІВНА.

Наступним буде перелік найцікавіших запитань , які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

 

Питання №1 Який порядок і строки сплати єдиного податку юридичними особами?

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Відповідно до п. 295.4 ПКУ Єдиний податок сплачується до місцевого бюджету за місцем податкової адреси платника єдиного податку – юридичної особи (п. 295.4 ПКУ).

Податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Платники єдиного податку третьої групи платників сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації за податковий квартал (п. 295.3 ПКУ).

Підставою для нарахування єдиного податку платниками четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або відомості з державного реєстру речових прав на нерухоме майно (п. 2921.3 ПКУ).

Платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням платника податків і місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік (п. 295.9 ПКУ).

Податок сплачується щокварталу протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у розмірах:

в I кварталі – 10 відсотків;

в II кварталі – 10 відсотків;

в III кварталі – 50 відсотків;

в IV кварталі – 30 відсотків.

 

 

Питання 2 Коли юридичною особою подається заява про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування ?

 

Заява про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Якщо платник єдиного податку не подає заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування добровільно, реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням фіскального органу, прийнятим на підставі акта перевірки, - з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому допущено порушення.

 

Питання №3 Чи є платниками земельного податку  юридичні особи, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (платники єдиного податку)?

 Відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

 

Питання №4 Які суб’єкти господарювання – юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку 4 групи?

            У Податковому кодексі України  зазначені обмеження щодо платників єдиного податку 4 групи. Такі обмеження стосуються наступних суб’ктів господарювання  (п.291.51 ст.291 ПКУ):

  • у яких понад 50% доходу, отриманого від продажу сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільгосптоваровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);
  • що провадять діяльність з виробництва під­акцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29—2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових, вироблених та розлитих у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів винятково власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25% доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);
  • які станом на 1 січня базового (звітного) року мають податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). 

Питання №5 Які документи подаються суб’єктами господарювання  - платниками  єдиного податку 4 групи?

До пакету документів, який має бути у платників єдиного податку 4 групи, входять (пп.298.8.1 ст.298 ПКУ):

  • Податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи з відміткою в полі «Загальна» (далі – загальна Декларація) на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ);
  • Відомості про наявність земельних ділянок (далі – Відомості).

 

 

 

 

 

 Коли фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої групи, який перевищив обсяг доходу може повернутися на сплату єдиного податку як платник першої групи

    У разі перевищення платником єдиного податку першої групи обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (300 тис.грн. протягом календарного року), такий ФОП зобов’язаний здійснити перехід на застосування іншої ставки податку (змінити групу єдиного податку) або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування.  У подальшому фізична особа – підприємець може повернутись або здійснити перехід на сплату єдиного податку як платник першої групи з початку календарного року, наступного за роком, в якому нею виконано вимоги, визначені п. 291.4 ст. 291 ПКУ щодо обраної групи єдиного податку, у тому числі і щодо обсягу доходу.

 Питання №3  Чи заповнюється  Книга обліку доходів та витрат фізичними особами – підприємцями – спрощенцями у дні протягом яких не отримано дохід.      

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3 п. 296.1 ст. 296.   Так, згідно із п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку зокрема першої групи ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.   Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої групи затверджений наказом Міністерства фінансів України 19.06.2015 №579. Записи в книгах обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).  Враховуючи викладене, якщо фізична особа – підприємець платник єдиного податку протягом робочого дня не отримувала дохід, то заповнювати книгу обліку доходів не потрібно.

Питання №4 Умови перебування на єдиному податку четвертої групи .

Четверта група спрощеної системи оподаткування — це особлива група, на якій можуть перебувати лише сільськогосподарські товаровиробники. Відповідно до пп. 14.1.235 ПКУ це може бути юрособа, незалежно від організаційно-правової форми, або фізособа-підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції (групи 1–24 УКТ ЗЕД) та/або розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у т.ч. власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснює операції з її постачання.

Для перебування на єдиному податку групи 4 сільськогосподарським товаровиробникам потрібно, аби в наявності були земельні ділянки сільськогосподарського призначення, оскільки саме сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду є об’єктом обкладення єдиним податком, а базою оподаткування — нормативна грошова оцінка такої землі.

Питання №5 Як зареєструватися платником єдиного податку ?

Для того , щоб зареєструватися платником єдиного податку, потрібно подати заяву до державної податкової служби . Заява подається особисто,  поштою з повідомленням про вручення, або в електронній формі із застосуванням ЕЦП.

            Заява подається за вибором платника податку який реєструється або не пізніше 15 днів до початку кварталу.

До неї додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Реєстрація підприємця, як платника Єдиного податку, здійснюється протягом 2 роб.днів.

 

Помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені: повернення платнику

       Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

      Завдяки операції «Урожай» легалізували майже 47 млн грн доходу

Козівське управління Головного управління  ДПС у Тернопілській області

« повернутися до списку новин