Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран взяла участь у навчальному візиті до Республіки Польща

Переглядів: 475

Ірина Баран ,голова Підгаєцької районної ради разом з Тарасом Борук,начальником відділу аналізу програм ,залучення інвестицій та промоції області виконавчого апарату Тернопільської обласної ради , взяла участь в навчальному візиті до Республіки Польща.З Львівської обласної ради  стартував  навчально-ознайомчий візит предстаників самоврядних органів Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття, Чернівеччини, Волині, Тернопільщини, Рівненщини та Луганщини до Польщі. В програмі - ознайомлення з кращими практиками діяльності органів місцевого самоврядування та залучення коштів ЄС до місцевого розвитку у Підкарпатському та Малопольському воєводствах, а також реалізація проектів транскордонного співробітництва.

Візит представників українських саморядних органів до Підкарпатського та Малопольського воєводств Польщі за підтримки CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine розпочався  в Urzad Marszalkowski Podkarpackie із зустрічі з віце-маршалком Bogdan Romaniuk та керівником Секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Павлом Словіковським. Приємно,що група  практично першою отримала інформацію про другий конкурсний набір програми, що стартує вже у серпні (!!!!). Також ознайомлює милися  із кращими практиками залучення коштів ЄС до місцевого та регіонального розвитку, в тому числі на рівні гмін, що є відповідниками наших ОТГ. Програма  https://www.pbu2020.eu/pbu/en надала унікальну  можливість  пізнання кращих практик та досвіду , комунікації і, головне, підтримки співпраці

У другий день навчального візиту до Підкарпатського та Малопольського воєводств Польщі, що організований CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine, представники українських самоврядних органів мали  змогу ознайомитися з досвідом діяльності гміни Дембіца та результатами діяльності щодо залучення коштів ЄС. Окрім зустрічей з очільниками Дембіцького повіту, міста та гміни Дембіца, представники обласних, районних, міських та сільських рад з України побачили на власні очі, як працюють культурно-освітні центри, центри екологічної освіти, спортивний осередок, санаторій в Латошин-Здрою, але також і спеціальні економічні зони та підприємства, які ведуть в них діяльність, зокрема #Hutchinson i #?nie?ka. Дуже вдала презентація того, яким чином місцева громада , маючи стратегію розвитку території , поступово та ефективно здійснює реалізацію проектів та покращує якість життя мешканців та інфраструктуру.

Третій день навчального візиту представників самоврядних органів  до Польщі розпочався з  ознайомлення з діяльністю Маршалківського Управління Малопольського воєводства і чудової  презентації компетенцій самоврядних органів усіх рівнів та їх ефективності, ознайомлення з діяльністю обласних медичних закладів.

Розпочався день із зустрічі в Генконсульство України в Кракові-Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie та теплим прийомом з Генеральним консулом України в Кракові  Олегом  Семеновичем Мандюком.

Також учасники  програми Польща-Білорусь-Україна взяли участь  в  4-му Європейському конгресі місцевого самоврядування. Програмою була організована   участь у панельній дискусії «Автентичність Карпат: роль самоврядних організацій у збереженні та промоції культурної спадщини». Два дні, понад 60 панельних і пленарних дискусій на тему фінансів, суспільства, інновацій, економіки, навколишнього середовища, місцевої і національної політики та стартапів економічного місцевого розвитку . З ініціативи ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" спільно з технічним секретаріатом транскордонної програми “Pl-By-Ua” у  форумі взяли участь представники Львівщини, Закарпаття, Рівненщини, Волині, Тернопілля, Івано-Франківщини, Буковини і Луганщини.

               

 

« повернутися до списку новин