Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Навчальна поїздка в королівство Нідерланди по програмі "Ефективна система фінансування шкіл об"єднаними громадами в умовах децентралізації"в рамках USAID-Навчальні програми професійного зростання

Переглядів: 453

USAID- це програма, яка сприймається оточуючими як можливість навчатися за кордоном, підвищувати свій фаховий рівень. Це шанс вирости як особистість, щоб знайти свій шлях в суспільстві, і, нарешті, змінити світ на краще.

З певної точки зору, все, що нас оточує, нас змінює, і перебування у королівстві Нідерланди в рамках Програми «Ефективна система фінансування шкіл об»єднаними громадами в умовах децентралізації» це підтвердило! Розширило мій   кругозір і збагатило культурний досвід. Спілкування в цій країні звільнило  від багатьох стереотипів, які завжди присутні, якшо відвідуєш  іншу країну .

Перша значна відмінність, яку можна помітити, коли прилітаєш в Нідерланди, порівняно з Україною - це те, що люди там, зазвичай , відкритіші і привітніші.. До речі, ще одна відмінність - там більший акцент робиться на тому, що очікується, ніж на тому, що забороняється. Звісно, багато всього там і не прийнятно , як і усюди, але, наприклад, там пунктуальність важливіша, ніж у нас, хоча ніхто не змусить вас встати і навряд чи хтось буде сильно скаржитися на те, що ви запізнились.

Головна порада - не боятися того, що не розумієте: скоріш за все, воно не причинить вам шкоди, а навпаки… Проте, щоб дійсно зрозуміти країну і дійсно збагатити свій досвід, просто відвідати країну недостатньо. Тому мені вдалося завдяки проекту  USAID «Навчальні програми професійного зростання» ще і навчитися! Проект міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» здійснюється з метою передачі нових знань і навичок для покращення політичного,суспільного та економічного стану України ,формування мереж професіоналів для поширення та застосування міжнародного досвіду в Україні. Мене було відібрано на конкурсних засадах. Основною метою навчальної програми  було ознайомлення зацікавлених сторін ,безпосередньо залучених до реформ децентралізації та шкільної освіти,з європейським досвідом. Під час навчальної програми я ознайомилась:

- з основними принципами та характеристиками шкільної системи освіти королівства Нідерландів.

-з правилами фінансування,джерелами,механізмами розподілу

-із структурою бюджету школи,її витратами

-з підходами до оплати праці працівників шкіл.

 

Програма «Навчальні програми професійного зростання»  була першим кроком до більших можливостей з того часу. Горджусь тим, що я випускниця програми World Learning /Participant Training Program (PtP)Developing an Effective School Finance System in Consolidated Communities as Part of Decentralization Reform і рекомендую подаватись на програму без будь-яких сумнівів по інших напрямках. Вдячна проекту   міжнародної технічної допомоги (Навчальні програми професійного зростання), консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME),  працівникам офісу м.Київ Oleksandr Sydorenko , Олена Кисельова , за надання мені такого шансу і за підтримку в досягненні успіху. Я отримала безцінний досвід, який змушує усвідомити, що багато що  потребу нашої допомоги  і є багато речей, які можуть бути і повинні бути змінені.

З повагою та вдячністю

Випускниця проекту «Навчальні програми професійного зростання» -USAID

голова Підгаєцької районної ради,

Тернопільськоа область                                                             

Ірина Баран

22 листопада 2017 року

« повернутися до списку новин