Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Презентація книги Володимира Чистуха "Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара"

Переглядів: 563

 

1 вересня 2017 року у Підгаєцькому районному будинку культури о 14:00 відбудеться презентація книги Володимира Чистуха "Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара" з участю Марії Рипан , в якій візьмуть участь багато цікавих гостей. Автор книги Володимир Чистух зазначив, що ця книга є продовженням історії села Завалів, Підгаєцького району на Тернопільщині. Він назвав відомих людей, які були вихідцями з села Завалів, зокрема, це народний художник України Антон Манастирський, який народився в Завалові, дитяча письменниця Оксана Сенатович, композитор Мирослав Скорик. Іван Франко бував у Завалові, гостював у Дмитра Гузара – прадіда блаженнішого Любомира Гузара.

Книга присвячена родині Гузарів, які жили у селі Завалові з середини XIX століття. «Це була високо культурна, інтелігентна, аристократична родина. Дмитро Гузар переїхав у Завалів у 1856 році і до 1908 року служив на парафії у Завалові. Він приїхав з двома маленькими синами – Володимиром і Євгеном. Вже у Завалові народився Лев (дід Любомира Гузара) і Ольга – письменниця, перекладач, дружина Володимира Левицького», – сказав Володимир Чистух.

 

Він наголосив, що книжка писалася з великою допомогою, консультаціями Марії Рипан – племінниці блаженнішого Любомира, – відтак наприкінці книги є розділ і про неї. Найціннішим у цій книжці є те, що передмову до неї з ініціативи пані Марії написав сам блаженніший Любомир ще 30 січня 2017 року. 

Підгаєцька районна рада запрошує усіх бажаючих долучитися до заходу.

 

« повернутися до списку новин