Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Підсумки наради-семінару для місцевого самоврядування у смт. Затока ,в якій взяла участь голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран(фото)

Переглядів: 533

Завершилася   нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування, що проходила у Затоці.

Делегацію Тернопільщини очолював Віктор Овчарук, голова Тернопільської обласної ради,а також були учасниками голова Підгаєцької районної ради- Ірина Баран,Бережанської районної ради -Василь Білик,Тернопільської районної ради -Андрій Галайко,Козівської районної ради -Петро Репела,Підволочиської районної ради -Ігор Монартович,Кременецької районної ради Володимир Стефанський

Для учасників заходу були озвучені актуальні децентралізаційні питання, серед яких законопроект про укрупнення районів, державний нагляд та інші.

Спілкувалися з представниками органів місцевого самоврядування В’ячеслав Негода, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Президент Національної академії державного управління Василь Куйбіда, Михайло Загородний, Голова Хмельницької обласної ради, Віктор Овчарук, Голова Тернопільської обласної ради, Юрій Ганущак, експерт з децентралізації та інші.

Учасники ділилися досвідом своєї роботи в умовах децентралізації, а також мали змогу поставити питання високопосадовцям органів державної влади та експертам.

Також учасники мали змогу послухати та подискутувати на теми секторальної децентралізації. Зокрема підняті питання торкались  медицини, освіти та фіскальної реформи.

Виступали для очільників, депутатів та службовців місцевих представництв Василь Гуляєв ,Народний депутат України, Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, Заступник Директора Департаменту МОН України Сергій Дятленко, Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, а також експерти міжнародних проектів.

Учасники наради-семінару вправлялися у інтерактивному тренінгу на теми лідерства, що був проведений Іевою Калніньєю, Старшим експертом Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

Модерували дискусійні панелі – Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний та Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Також учасники мали змогу подискутувати на  теми підвищення кваліфікації, антикорупційної політики та питань спільної комунальної власності

Так, для учасників заходу виступив  Василь Куйбіда, Президент Національної академії державного управління при Президентові України, посадовці НАЗК та Національного агентства України з питань державної служби, а також представники міжнародних проектів та громадських організацій.

Модерував дискусійну панель — Олександр Вельбівець, Голова Черкаської обласної ради.

Найбільш дискутивною темою стало врегулювання конфлікту інтересів. Зокрема очільники районних та обласних рад підняли проблемне питання про обрання голови ради. Вони зауважили про недосконалість законодавства, коли кандидат, не оголосивши про потенційний конфлікт інтересів при голосуванні, може порушити зазначене законодавство.

Учасники наради вправлялися і в  інтерактивному  навчанні на теми лідерства, розвитку комунікативних та ораторських здібностей, а також з питань застосування законодавства та впровадження проектів. Проводили вправи експерти Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та Програми «U-LEAD з Європою», а також експерти Асоціації.

Крім того, Оленою Томнюк була презентована діяльність Центру розвитку місцевого самоврядування, де вона є Головою Правління. До співзасновників зазначеної структури, яка діє при Програмі «U-LEAD з Європою», входить Асоціація.

Модерував четвертий день заходу Сергій Чернов, Президент Асоціації, Голова Харківської обласної ради.

Згодом буде оприлюднена резолюція наради-семінару.

 

« повернутися до списку новин