Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

На Підгаєччині відбулися заходи з нагоди 76- річниці утворення УПА, Дня Українського козацтва ,Покрови Пресвятої Богородиці та захисника України

Переглядів: 800

12 жовтня 2018 року на Підгаєччині проводились заходи з нагоди 76- річниці утворення УПА, Дня Українського козацтва , Покрови Пресвятої Богородиці та захисника України .Розпочалися урочистості  о 12 годині молебнем на могилі козаків-дорошенківців у селі Загайці .Після завершення панахиди  Ірина БАРАН ,голова Підгаєцької районної ради  та Назарій Жидовський ,заступник голови Підгаєцької районної державної адміністрації разом із військовим комісаром Сергієм Дзюмою та учасником бойових дій  Юрієм Черевка ,відвідали могилу військовослужбовця Богдана Курманського у селі Мирне,Підгаєцького району, де  поклали квіти  та віддали гідну шану світлій пам’яті Богдана.

Продовжилися заходи о 14 годині презентацією карти Підгаєцького району, яку виготовили  працівники  Підгаєцької ЦБС,фотовиставкою "ЗУНР- історія звитяги" ! Далі розпочалася концертна програма ,присвячена 76- річниці утворення УПА, Дню Українського козацтва ,Покрови Пресвятої Богородиці та захисника України .З вітальним словом до присутніх учасників бойових дій,добровольців,військових Збройних сил України ,громадськості звернулась голова Підгаєцької районної ради Ірина БАРАН, Назарій Жидовський,заступник головиПідгаєцької районної державної адміністрації,Василь Пеляк,заступник голови Підгаєцької міської ради.

У своєму виступі Ірина БАРАН висловила щирі вітання із Днем захисника України! Днем Українського козацтва! Днем  створення Української Повстанської Армії та зі святом  Покрови Пресвятої Богородиці!

" Споконвіків наш народ звертався до Пресвятої Богородиці за заступництвом, особливо у важкі історичні часи, коли була загроза іноземного поневолення. Невипадково українські козаки, а згодом і воїни УПА вважали Божу Матір своєю Небесною Покровителькою. Вочевидь цей день для вшанування нинішніх захисників України обраний не випадково. Козацька слава є нашою спільною національною гордістю й історичним спадком, який не дозволяє нам відступати, а надихає йти вперед до перемоги. Українське козацтво, яке є уособленням національного характеру, це – гідний взірець для молоді, яка доводить свою вірність єдиній соборній державі - Україні, відстоюючи вже в наш час у жорстоких боях на Сході її незалежність і цілісність.

Цей день для усіх нас водночас урочистий та радісний, але разом з тим скорботний та сумний. На Сході нашої держави триває збройний конфлікт, що вже сьогодні забрав життя тисяч кращих синів України.   Висловлюю повагу і вдячність українським воїнам, які вступили до лав  української армії, взяли до рук зброю і стали на захист єдності нашої держави. Нехай будуть почуті всі наші молитви про те, щоб українські солдати поверталися з нинішніх боїв живими та неушкодженими. Вітаю також присутніх ветеранів,які захищали нашу землю від ворога! Це ті люди,які не зламалися,не опустили руки,не зневірились! Подвиг захисників України різних часів — це та велика і велична правда історії, яку не зможе спотворити і перекреслити жодна політична кон’юнктура.

Захисники України сьогодні - учасники бойових дій, є прикладом реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочним свідченням єдності всіх поколінь нашого народу.

Захист України – це  покликання і присяга самому собі всього українського народу: волонтерів, медиків, військових, мирних громадян , які підтримують армію. Саме в цьому сила наших захисників: сила робити те, що іноді здається неможливим, спільна сила нескореності і перемоги!

Від імені усіх депутатів районної  ради та від себе особисто бажаю українським воїнам , ветеранам,добровольцям доброго здоров’я та бадьорості духу.  Мирного неба над головою усім нам!  Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом!"-, сказала голова районної ради .

На завершення  керівництвом району та міста  було нагороджено ветеранів грамотами та медалями за заслуги , учасників бойових дій - громатами та цінними подарунками .


 

                                                          

« повернутися до списку новин