Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Cьогодні на Підгаєччині презентували книгу Володимира Чистуха «Завалівське коріння блаженнішого Любомира Гузара».

Переглядів: 888

 

У п"ятницю , 1 вересня 2017 року. у Завалівській школі відбулася перша частина презентації книги Володимира Чистуха «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара», створена за участю племінниці світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Марії Рипан.

Автор книги Володимир Чистух зазначив, що ця книга є продовженням історії села Завалів ,Підгаєцького району на Тернопільщині. Він назвав відомих людей, які були вихідцями з села Завалів, зокрема, це народний художник України Антон Манастирський, який народився в Завалові, дитяча письменниця Оксана Сенатович, композитор Мирослав Скорик. Іван Франко бував у Завалові, гостював у Дмитра Гузара – прадіда блаженнішого Любомира Гузара.

Книга присвячена родині Гузарів, які жили у селі Завалів з середини XIX століття. «Це була високо культурна, інтелігентна, аристократична родина. Дмитро Гузар переїхав у Завалів у 1856 році і до 1908 року служив на парафії у Завалові. Він приїхав з двома маленькими синами – Володимиром і Євгеном. Вже у Завалові народився Лев (дід Любомира Гузара) і Ольга – письменниця, перекладач, дружина Володимира Левицького», – сказав Володимир Чистух.

Він наголосив, що книжка писалася з великою допомогою, консультаціями Марії Рипан – племінниці блаженнішого Любомира, – відтак ,наприкінці книги є розділ і про неї. Найціннішим у цій книжці є те, що передмову до неї з ініціативи пані Марії написав сам блаженніший Любомир ще 30 січня 2017 року.

Після відвідин села Завалів,в Народному домі міста Підгайці , о 14 годині 1 вересня відбулася друга частина презентації

Розпочалося дійство з молитви.

Під час проповіді Владика Бучацької Єпархії Дмитро Григорак  застановився над недільним Євангелієм про сліпців. Владика звернув увагу не тільки на фізичну сліпоту, але й духовну. Оскільки часто ми можемо мати зір, однак не помічати елементарного. І саме свята віра є тим дороговказом, ліком, що здатний перемогти нашу сліпоту. Адже тільки через Ісуса Христа, лікаря душ і тіл, ми можемо отримати цю ласку.

На завершення Владика уділив усіх присутніх благословенням.

Модераторм на даній зустрічі була Олександра Лотоцька, яка вміло  поєднала біографічні дані родини Гузарів та творчі номери до тематики родинного походження! 

Після молитви до слова був запрошений сам автор книги «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара».

Автор книги, Володимир Чистух сказав, що почав збирати матеріали цієї книги у грудні 2013 року. У 2014 році в Завалів приїхала пані Марія на могилу свого прапрадіда. Після цього почався активний пошук матеріалів, який увінчався виходом книги у 2017 році. 

Автор поділився своїми відчуттями під -час пошуку  матеріалів та написання книги.

Також було надано слово Марії Рипан ,яка  сказала, що дуже вдячна пану Володимиру Чистуху, завдяки якому багато дізналися нового про свій родовід. Також вона відзначила, що це були дуже культурні люди, які працювали задля громади. І про це написав блаженніший Любомир у передмові.

Стараннями пані Марії та її родичів вдалося зберегти альбом родини, який ілюструє коріння Архієпископа Любомира. Племінниця розповіла багато фактів з життя Гузарів та поділилась своїми враженнями про Блаженнішого Любомира.

На заході також мали можливість поділитися враженнями і Степан Колодницький,священник на парафії с.Завалів о.Володимир Капустяник,професор із м.Київ пан Василь Василик.

На завершення керівництвом району,головою Підгаєцької районної ради  Іриною Баран було висловлено щирі слова вдячності за таку плідну роботу автору книги та пані Марії Рипан.

Під час презентації звучали духовні твори 

« повернутися до списку новин