Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Профільний Комітет рекомендує місцевому самоврядуванню впроваджувати електронне урядування (документ)

Переглядів: 437

 Електронне урядування (документ)

Дата: 30.08.17 | Рубрика: Аналітика

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує місцевим представництвам впроваджувати у свою діяльність інструменти електронного урядування.

Про це йдеться у Рекомендації круглого столу на тему «Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування», яка схвалена Комітетом 24 травня.

Довідково. Партисипативна демократі (демократія участі) – це процес залучення широкого кола учасників до формування та функціонування відповідних політичних систем.

Так, пропонується використовувати вже наявні механізми, що закріплені у національному законодавстві. Мова йде про загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи та е-петиції.

У той самий час у Рекомендації зазначено, що головною проблемою, яка не дає громадам сьогодні ширше включатись у процес формування та прийняття рішень, це відсутність відповідної нормативно-правової бази та необхідних механізмів у вже існуючих законах.

Зазначимо, що Асоціація надавала свої пропозиції до Рекомендацій, де була підтримана ідея розширення прав громадян у формуванні місцевих рішень. Зокрема зазначалось про розширення автономії органів місцевого самоврядування у визначенні форми залучення громад до їхньої роботи, що, у свою чергу, має бути закріплено на законодавчому рівні.

Ознайомитись з Рекомендацією можна нижче.

 

« повернутися до списку новин