Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

У суботу, 24 листопада, в Підгайцях відзначили День пам'яті жертв Голодомору

Переглядів: 370

                          

Запаліть свічку на вікні.

Україна і світ вшановують пам'ять мільйонів жертв сталінського Голодомору 

У перших листопадових сутінках по усій Україні та інших місцях, де живуть українці ,на вікнах загоряються свічки пам'яті за закатованими, влаштованим Сталіним та його приспішниками штучного голоду, що забрав мільйони життів, скалічив фізично і морально до 18 мільйонів людей і не дав народитися цілому поколінню.

Історична відповідальність за Голодомор 1932-33 років лежить на Росії як правонаступниці СРСР, і той злочин не має терміну давності,!

«Росія знову, як і сто років тому, розгорнула агресію проти України, щоб повернути її в імперію. У Кремлі знову ненавидять і бояться вільної європейської України. Але вони вже не зможуть повернути колесо історії в зворотному напрямку»

Голодомор 1932-33 років був не першим і не останнім голодом, який пережили українські села після приходу до влади у Росії більшовиків і захоплення ними України. Але це був тотальний штучний голод, спланований і продуманий, із повним вилученням зерна і продуктів харчування, із ізоляцією сіл і повним запереченням цього факту у засобах масової інформації та на міжнародному рівні.

Сталін та більшовицька кліка вирішили помститися українським селянам за спротив колективізації та руйнуванню церков і остаточно зламати опір України.

«Із кожним роком розширюється коло держав, які визнають Голодомор геноцидом українського народу. Вже близько трьох десятків держав на тому чи іншому рівні надали належну оцінку цій людській трагедії. Лише за останній час ухвалені важливі рішення Сенатом США й Асамблеєю Португальської Республіки. Маємо належне вшанування пам’яті жертв Голодомору і на рівні міжнародних організацій – таких як Організація Об’єднаних Націй, Європейський парламент, ЮНЕСКО, ОБСЄ, Парламентська асамблея Ради Європи»

Щорічно у четверту суботу листопада о 16:00 проводиться пам'ятна хвилина мовчання на честь загиблих під час Голодомору в 1932-1933 роках. При цьому в рамках всеукраїнської акції "Запали свічку" у багатьох будинках біля вікон встановлюються вогники. Запалювання свічок – традиційний спосіб вираження поваги і вшанування. У річницю події їх запалюють на центральних площах міста, біля пам'ятників жертвам Голодомору, в храмах. В останніх відбуватимуться поминальні панахиди.

На Підгаєччині також були проведені жалобні заходи  , у яких взяли  участь  представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості, духовенства 

« повернутися до списку новин