Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

В селі Гнильче , Підгаєцького району ,відкрили меморіальну дошку в честь талановитого бандуриста,торбаніста Миколи Плекана

Переглядів: 933

Сьогодні, 19 травня, на подвір’ї Гнильченської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., де навчався Микола Плекан, соліст Національної капели бандуристів України  ім.П.Майбороди, зібрались жителі села Гнильче ,Підгаєцького району,гості,запрошені,друзі-бандуристи Миколи, його рідні, вчителі  та всі небайдужі, щоб взя­ти участь у від­крит­ті меморіальної дошки співаку,педагогу,українському патріоту.

Микола Плекан народився у с. Горожанка, Монастирського району, Тернопільської області. Дитинство Миколи пройшло у його у селі Гнильче. З юних років проявлявся його хист до музики та весела вдача.

З 1989 по 1998 роки навчався в Гнильченській школі.  Після закінчення загальноосвітньої школи ,навчався в Стрітівській вищій педагогічній школі кобзарського мистецтва, де саме й  почав робити перші успіхи гри на старовинних народних інструментах. Згодом Микола Плекан навчався в Київському національному університеті. Впродовж навчання виступав на концертах та щоразу здобував дипломи, подяки та звання.

З 2007 по 2011 рік працював в Київському академічному театрі українського фольклору «Берегиня». Гастролював з концертами в країнах Європи , гордо виконуючи твори українського кобзарського мистецтва за межами України.

8 липня 2015 року ,після  важкої хвороби, відійшов у вічність.

Звуки його бандури будуть вічно звучати у наших серцях. На його  прикладі будуть виховуватися діти, а пам’ять про нього передаватиметеся з покоління у покоління.  

https://www.youtube.com/watch?v=M1rUkRCKKf8

« повернутися до списку новин