Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

В Підгайцях відбувся патріотичний квест,приурочений Героям Небесної Сотні

Переглядів: 2149

Небесній сотні – шана й молитви…

«Ти бачив, як ангели в небо летіли?

Так-так, саме в небо, а не навпаки.

Від пострілів влади отак відлітали

До Бога назавжди вкраїнські сини…»

Під таким гаслом 17 лютого 2018 року у Підгайцях відбувся патріотичний квест до дня пам’яті героїв Небесної сотні. Організувала даний захід керівник гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, станична станиці «Підгайці Пласт – НСОУ» пластова сеньйорка праці Н.Я.Федорчук.

Заручившись підтримкою станичного проводу та юнацтва,  дирекції ЦДЮТ, продумали  програму змагу. Він видався масовим, оскільки було задіяно 40 осіб. У самому квесті брали участь три команди: команда від Пласту, команда від опорного закладу «Підгаєцька ЗОШ І-ІІІ ступенів» (керівник Гунчак І.Р.) і команда Підгаєцької гімназії імені М.Паславського (керівник Романович Т.Б.).

До ланки інструкторів долучилися старшопластунка Тиха Н.І., вчитель Підгаєцької ЗОШ (перша медична допомога); старшопластунка Гунчак Т.Ю., вчитель Новосілківської ЗОШ («Павутинка»); Мердак Б.М., керівник гуртків ЦДЮТ, Нагловач О.Б., вчитель Підгаєцької ЗОШ («Паралельна переправа»), пластова сеньйорка Мидляк Л.П., бухгалтер міської ради (метання «коктейлів Молотова»); Плугатор О.О., викладач ПАЛу (стрільба з пневматичної зброї); Лотоцька О.Б., бібліотекар Підгаєцької бібліотеки для дорослих (інтелектуальний змаг «Мінне поле»); Нікітюк О.Р., директор ЦДЮТ (переправа під шнуровою сіткою), отець М.Мидляк, пластовий сеньйор праці («Лижі»); Олесневич О.П., керівник гуртків ЦДЮТ («Патріотична пісня»); Федорчук Н.Я., пластова сеньйорка праці, керівник гурків ЦДЮТ, вихователь ДС «Журавлик» («Розпалювання вогню»).

Розпочався квест на майдані Незалежності молитвою та патріотичними гаслами.

Від точки до точки команди перебігали, орієнтуючись за картою та підказками, зашифрованими азбукою Морзе. Змагались за об’єднання України і повернення її на карту світу (за легендою квесту).

Під час гри учасники мали можливість проявити свою згуртованість та співпрацю у команді, кмітливість, наполегливість, дисциплінованість, ініціативність, інтелектуальні здібності та фізичну вправність. Фінішували команди в ЦДЮТ, де на них чекав  смачний обідом, який приготувала працівник закладу Медвідь Г.А..

Під час підбиття підсумків квесту, учасники мали можливість переглянути документальний фільм «Зима, що нас змінила. Небесна сотня».

Втомлені, але сповнені неповторних вражень всі відправились на урочисте закриття, де на подвір’ї Церкви Всіх Святих українського народу запалили свічки пам’яті, з яких виклали тризуб.

За підсумками патріотичного змагу перше місце виборола команда Підгаєцького Пласту; друге місце – команда Підгаєцької гімназії ім..М.Паславського, третє місце – команда опорного закладу «Підгаєцька   ЗОШ І-ІІІ ст..», за що були нагороджені грамотами та цінними подарунками від ЦДЮТ та подяками від громадської організації «Підгайці-Пласт НСОУ».

Цілком символічно у пам’ять героїв Небесної сотні ми відпустили у небо паперового ангела на білих повітряних кульках під супровід реквієму Майдану Гідності – пісні «Плине кача…».

Події, які відбулися на Майдані Гідності та присвячений їм патріотичний квест сповнили нас духом незламності, відданості Батьківщині, національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції.

Слава Україні   -   Героям слава!!!

Пластунка-учасниця Олеся Плугатор,

пластунка-прихильниця Тетяна Садовська

 

« повернутися до списку новин