Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Заходи з нагоди Дня Соборності !(Фото)

Переглядів: 421

Щорічно, 22 січня, на честь проголошення возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в Україні відзначають День Соборності. Так само, крім цього, 22 січня 2018 року відзначається 100 років з дня проголошення незалежності УНР IV Універсалом Центральної Ради. Ну і, звичайно, не дивно, що День Соборності дуже важливий для нашої країни, тому ми вирішили написати історію та традиції свята.

День Соборності України почали відзначати ще з 1990-го року, ось тільки саме свято було неофіційним. 21 січня 1990 року був організований "живий ланцюг" між Києвом і Львовом як символ духовного єднання українських земель. А після цього така традиція щороку повторюється, але в менших масштабах.

Але з часом День Соборності України став більш значущим для нашої країни, а після його визнали офіційним святом. Сталося це в 1999 році указом президента України Леоніда Кучми. У грудні 2011 року тодішній президент Віктор Янукович скасував День свободи 22 листопада і День Соборності 22 січня і заснував День Соборності і свободи 22 січня. Але через три роки нинішній президент України Петро Порошенко повернув всі свята, включаючи День Соборності, на свої місця. 

Як  вже було  сказано , однією з головних традицій  Дня Соборності є вибудовування живого ланцюга, який символізує єднання народу нашої країни та розгортання прапора України. 22 січня 2018 року, в смт.Гусятин відбулися урочистості до Дня Соборності ,в яких взяла участь голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран та заступник голови ради Петро Калиняк.

Колони з представниками духовенства, влади, народних депутатів, депутатів обласних, районних рад, громадськості, військовослужбовців з боку Тернопільщини (Гусятин) та Хмельниччини (Чемерівський район) зустрілися на мосту  та обмінялися короваями.

Було з’єднано в один стяг два кольори державного прапора – жовту частинку та синю. Під час урочистостей, які цьогоріч відбувалися у Гусятині, хвилиною мовчання присутні пом’янули Героїв Небесної Сотні, вояків, які поклали життя, захищаючи цілісність та соборність України, усіх, хто боровся за незалежність нашої держави.

Священнослужителі склали спільну молитву за єдину, соборну та вільну Україну.

Відзначення Дня Соборності України завершилося святковим концертом, у якому взяли участь творчі колективи  з обох областей.

 

 

« повернутися до списку новин