Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Офіційний візит влади міста Стжегом,Польща на Підгаєччину

Переглядів: 637

 

18 жовтня 2017 року Підгаєцька міська рада зустрічала делегацію з  польського міста Стшегом ,Свідніцкого повіту, Нижньосілезького воєводства. Метою візиту було укладення Угоди про партнерські стосунки між містами Підгайці та Стшегом. 

            У складі делегації прибули : бурмістр міста Стшегом Збігнєв Сухита, заступник бурмістра В’єслав  Вітковскій , голова міської ради Томаш Марчак, заступник голови міської ради Павел Мосор, депутати Роман Асингер, Христина Левіцка, Павел Рудніцкі, Пьотр Шмідт, директор Стшегомського центру культури Божена Бояновска- Жук, директор Публічної бібліотеки ім.Елізи Оржесковей Катажина Войцік.

Угоду було підписано в урочистій атмосфері на сесії Підгаєцької міської ради  бурмістром міста Стшегом Збігнєвом Сухитою та міським головою Левкович Тетяною Володимирівною. Угодою передбачено  запровадження довгострокових дружніх взаємовигідних відносин  між містами Підгайці та Стшегом,  інвестиційне, економічне співробітництво, співпраця та обмін досвідом у сфері науки, освіти, охорони здоров’я, культури і мистецтв, туризму, спорту, пожежно-рятувальної служби, комунального господарства, екології та раціонального використання природніх ресурсів, збереженні культурної спадщини та інших видів співробітництва, участь у програмах культурного обміну, обміну молодіжними, учнівськими делегаціями, налагодження прямих контактів у галузях культури і мистецтв, спорту.

            Сторони висловили сподівання, що співпраця між містами-партнерами буде плідною та принесе користь громадам  обох міст. В урочистій сесії міської ради також взяли участь голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран,начальник відділення поліції Юрій Кунька, начальник пожежної частини Василь Кулявий.

            Після  офіційного прийому для польської делегації було організовано екскурсію містом, яку провів  місцевий краєзнавець Колодницький Степан Гілярович.  Також з метою ознайомлення із культурною спадщиною Тернопілля , учасники делегації відвідали місто Кременець, побували в Кременецькому літературно – меморіальному музеї Юліуша Словацького.Разом із головою районної ради Володимиром Стефанським гості відвідали  музей , Кременецький колегіум єзуїтів («старий корпус» педакадемії)… і, звичайно ж, г. Бона. По закінченню невеликої екскурсії всі залишились задоволенні та враженні красою панорами міста з вершини гори.Також малт змогу побачити  Вишнівецький  палац та  Збаразький замок.

            В рамках організації дозвілля учасники польської делегації взяли участь у товариському футбольному матчі із збірною командою міської ради, рятувальної служби та комунального господарства.

            

УГОДА

Про партнерські стосунки між містами

 Підгайці Тернопільської області (Україна) та Стшегом (Польща)

 

 

            Місто Підгайці Тернопільської області (Україна) в особі міського голови Левкович Тетяни Володимирівни та місто Стшегом (Польща) в особі бурмістра Збігнєва Сухити,  надалі Сторони,

 • Усвідомлюючи необхідність та важливість налагодження дружніх та ділових відносин на рівні відповідних повноважних органів місцевого самоврядування даних міст,
 • Керуючись положеннями законодавства про місцеве самоврядування та підтримуючи двосторонні зв’язки жителів міст, депутатів та органів виконавчої влади,
 • Сприяючи встановленню та розвитку ефективної співпраці на рівні підприємств, громадських та культурно-національних об єднань, мистецьких, творчих колективів, спортивних організацій, учнівських колективів, закладів освіти та охорони здоров’я міст Підгайці та Стшегом,
 • Будучи  переконаними, що налагодження контактів двостороннього співробітництва буде сприяти посиленню  існуючих дружніх зв’язків, зміцненню засад самоврядування і демократії, сприятиме вирішенню соціальних, культурних, економічних, медичних екологічних проблем,
 • Уклали Угоду про наступне:         
 • Стаття 1
 • Запровадити довгострокові дружні взаємовигідні відносини між містами Підгайці Тернопільської області (Україна) і Стшегом (Польща) як містами-партнерами.

  Стаття 2

 •     Сприяти розвитку співробітництва Сторін в галузях промисловості, торгівлі, сільського господарства, виробничого, інвестиційного та інших видів економічного співробітництва.

  Стаття 3 

 • Налагодити співпрацю та обмін досвідом у сфері науки, освіти, охорони здоров’я, культури і мистецтв, розвитку туризму і спорту,  комунального господарства, пожежно-рятувальної служби, екології та раціонального використання природніх ресурсів, збереженні культурної спадщини міст.

 •         Стаття 4

 • Сприяти реалізації двосторонніх програм культурного обміну, обміну молодіжними, учнівськими делегаціями, встановленню та налагодженню прямих контактів у галузях культури і мистецтв, спорту.

          Стаття 5 

            Вести співпрацю та обмін досвідом з питань місцевого самоврядування, приймати спільну участь у програмах і  проектах,  що стосуються загального розвитку міст, громадських та неурядових організацій, благодійних фондів та інших установ. 

            Стаття 6

            Угоду укладено на  невизначений строк і вона набуває чинності після підписання її міським головою міста Підгайці (Україна) і бурмістром міста Стшегом (Польща).

               Стаття 7

 

Зміни і доповнення до цієї Угоди вносяться за взаємною письмовою згодою Сторін .

Угоду укладено в двох примірниках на українській і польській мовах.

місто Підгайці                                                              місто Стшегом

 

«____»___________2017 року                                  «____»___________2017 року

Міський голова                                                                       Бурмістр

____________________Т.В.Левкович                   _______________З. Сухита

 

 

 

« повернутися до списку новин