Підгаєцька районна рада
Підгаєцький район, Тернопільська область

Про район

Зміст символіки Підгаєцького району

Герб, великий герб і хоругва є офіційною символікою Підгаєцького району. Основною канвою символіки є поєднання традиційних та модерних підходів у геральдиці з певним відхиленням від класичних геральдичних правил та засобів, оскільки поставлене завдання (символіка адміністративного району України у ХХ ст.) – є саме по собі некласичним випадком.

 

Малий герб Підгаєцького району

Щит прямокутний із заокругленим низом; в горішньому полі – велика хвиля, яка  поділяє загальне тло на верхню (жовту) та нижню (синю) частини з грядою стилізованих дерев. В центрі – золота двовежова мурована чорним, з відкритими воротами брама; над брамою – срібний розширений хрест. В основі щита – дві хвилясті срібні лінії. (згідно з додатком №1).

 

 


 

 

Великий герб Підгаєцького району

 

Центральним елементом великого герба району є малий герб району. У верхній частині розміщено стилізований срібний вінець з малим державним гербом України та написом „Підгаєцький район”. Щит герба оточують по колу двадцять дві срібних зірки, снопи колосків обплетені стрічками жовтого та синього кольору, що сходяться у нижній частині у вишиту традиційними (червоно-чорними) кольорами вертикальну стрічку, яка накриває дві перехрещені стрілецькі шаблі. 

 

 

Опис Хоругви Підгаєцького району

Квадратне полотнище (2:3) скошене справа на синій та жовтий кольори. В центрі – білий (срібний) козацький хрест із розширеними раменами. Кути полотнища прикрашені срібним орнаментом. 

Кольори:  

- Блакить (синь) – великодушність, чесність, вірність і бездоганність, небо; 
- Жовтий (золотий) – чесноти сили, справедливості, милосердя, символ  сонця;
- Срібний (білий) – благородство, чистота.

(Семикутна зірка -  сакральний символ добра і благополуччя).